Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 kwietnia 2025 16:02
Reklama

Od niedzieli nowy sezon Artystycznych kramnic

Znowu będzie dużo teatru, plastyki, tańca i zajęć umuzykalniających dla najmłodszych. 18 lutego rusza druga edycja projektu Sochaczewska Strefa Dziecięcej Kreatywności „Artystyczne Kramnice”.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Od niedzieli nowy sezon Artystycznych kramnic

To propozycja dla najmłodszych mieszkańców miasta - w wieku od kilku miesięcy do 10 lat. Mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i promocji w Urzędzie Miejskim

Reklama dotacje unijne dla firm
Kliknij aby odtworzyć

Co przygotowano na pierwsze spotkanie nowego cyklu?

Kliknij aby odtworzyć

A oto pełny program zajęć 

18 lutego – KREATYWNA NIEDZIELA

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

To zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci ( 0 - 3 lat) prowadzone według teorii uczenia muzyki Edwina E. Gordona, wybitnego badacza psychologii muzyki, pedagoga i muzyka jazzowego. Na zajęciach gordonowskich najważniejszym instrumentem jest głos. Prowadzący kieruje edukacją dzieci dwutorowo- tonalnie i rytmicznie. Podczas zajęć przedstawia się śpiewanki w różnych skalach, także takich, z którymi dziecko nie ma styczności na co dzień. Natomiast sferę rytmiczną rozwija się za pomocą rytmiczanek, czyli prezentacji metrum dwudzielnego, trójdzielnego i nietypowego.

12:15 – 14:00 - dzieci w wieku 4 - 10 lat

- Interaktywna lekcja komiksu - Łukasz Kuciński

Pasja i komiks to jego drugie imię. „Lubię zaskakiwać i wciąż robić rzeczy całkowicie inne od poprzednich - zarówno na papierze, jak i w życiu codziennym” - mówi o sobie i swojej pasji Łukasz Kuciński, rysownik, grafik, twórca i pasjonat komiksów, czynnie działający w Sochaczewie od lat.

- Rozmaitości dźwiękoczułe – Katarzyna Orlińska

Zajęcia umuzykalniające, które czerpią z metody E.Jaques-Dalcroze’a oraz koncepcji C. Orffa. Podczas spotkań - zabaw muzycznych, będą realizowane z dziećmi małe formy muzyczno-ruchowe. Będą to zarówno interpretacje piosenek, wybranych utworów z literatury klasycznej, filmowej i rozrywkowej, a także realizacja na instrumentarium Orffa specjalnie opracowanych utworów.

 

25 lutego – TEATRZYK W NIEDZIELĘ (wszystkie dzieci 0-10 lat)

12:15 - Teatr pod Orzełkiem przedstawia: „3x KRÓLEWNA, 3x SMOK”

Teatr pod Orzełkiem to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą. Teatr założył MARIUSZ ORZEŁEK, miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci „Klapa” i „Co Nieco”.

 

4 marca – ROZTAŃCZONA NIEDZIELA

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

12:15 - dzieci w wieku 4 - 10 lat

Kapela Mazowiecka – na ludowo i rodzinnie

Dzieci będą miały okazję do spotkania z zagadnieniami etnograficznymi. Koncert i warsztaty w wykonaniu „Kapeli Mazowieckiej” to wspólne tańce i zabawy, ludowe tradycje poznawane w rodzinnej atmosferze.

 

11 marca – TEATRZYK W NIEDZIELĘ (wszystkie dzieci 0-10 lat)

12:15 - Teatr CoNieco przedstawia: „Baśnie z parasola Ole Zmruż-oczko”

Teatr Conieco założył w 1994 r. Marian Ołdziejewski wystawiając wraz z synem Łukaszem spektakl o Kubusiu Puchatku, który lubił „małe conieco”. Przedstawienie bardzo ciepło przyjęła widownia i tak zaczęła się przygoda prywatnego, objazdowego teatru. Od tej pory każdego roku powstawały spektakle wykorzystujące różne formy teatru lalek (maski, kukły, marionetki, przedmioty, lalki płaskie i przytulanki)

 

18 marca – KREATYWNA NIEDZIELA

10:45 –11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

12:15 – 14:30 - dzieci w wieku 4 - 10 lat

- Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej: Risto Gjorevski - bałkańskie instrumenty tradycyjne: gajda, kaval, tapan; Jarosław Siwiński – syntezator; Małgorzata Kołcz - prowadzenie warsztatów

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”realizowane od 2015 r. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej to zajęcia podczas których dzieci wraz z ich opiekunami uczą się, bawią oraz improwizują w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

- „Coś z gęsiego jaja ...” - warsztaty plastyczne – Barbara Derda

„Coś … z wody, z wełny, z ciasta, z gipsu, z gęsiego jaja” jest próbą odzwierciedlenia nieokiełznanej fantazji twórczej. Każde dziecko może, każde dziecko potrafi, a my pozwolimy mu tego doświadczyć z pomocą różnych technik i materiałów plastycznych. Wytwory swoich pracowitych, twórczych rączek dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

 

8 kwietnia – TEATRZYK W NIEDZIELĘ

11:00 – 12:00 – warsztaty dla dzieci od 3-6 lat

Music Steps - „Teoria muzyki dla Maluchów” -Marta Carillon, Marek Tomaszewski - promocja książki,

Teoria Muzyki dla Maluchów to edukacyjna, innowacyjna, muzyczna książka dla najmłodszych. Stworzone przez specjalistów efektywne ćwiczenia, barwne ilustracje, system nagród i naklejki, zachęcają dziecko do poznawania świata muzyki.

Marta Carillon - karierę wokalna rozpoczęła jako dziecko współpracując z Jackiem Cyganem i Dyskoteka Pana Jacka. Śpiewała na scenach Sali Kongresowej, Teatru Polskiego, Gali Fryderyków oraz koncertowała w kraju i za granicą. Z powodzeniem przeszła całą ścieżkę edukacji muzycznej i z wynikiem celującym ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Marek Tomaszewski - saksofonista jazzowy z ponad 20 - letnim doświadczeniem. Kształcił się przez wiele lat najpierw w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Żorach a także w Instytucie Jazzu w Katowicach. Następnie został przyjęty do słynnego, prestiżowego konserwatorium Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W trakcie studiów był czynnym muzykiem londyńskiej sceny jazzowej.

 

12:15 - dzieci w wieku 0-10 lat

Teatr pod Orzełkiem przedstawia: „Kukła z wiejskiego podwórza”

 

15 kwietnia –ROZTAŃCZONA NIEDZIELA

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

 

12:15 – 14:00 - dzieci w wieku 4-10 lat

- Klub Tańca Towarzyskiego PASJONAT - mistrzowski pokaz tańców oraz taneczna zabawa z mini lekcją kroków

Szkoła PASJONAT - powstała w czerwcu 2005 roku. Założycielem jest Rafał Karbowiak- tancerz najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Jako reprezentant Polski brał udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego na całym świecie. Jest także sędzią Federacji Tańca Sportowego (FTS)

- „Coś z wody ...” - warsztaty plastyczne – Barbara Derda

 

22 kwietnia – KREATYWNA NIEDZIELA

12:15 – 14:00 - dzieci w wieku 4-10 lat

- Warsztaty z Sochaczewską Orkiestrą Dętą - Justyna Piątkowska-Duraj

Zapraszamy na Koncert oraz warsztaty z Sochaczewską Orkiestrą Dętą pod kierunkiem Justyny Piątkowskiej- Duraj. To obok sochaczewskiej orkiestry akordeonowej jedna z dwóch nowych orkiestr powstałych w ubiegłym roku. Dzieci będą mogły poznać tajniki gry na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych.

- Wiosenne animacje zabaw dla dzieci – Adrian Krawczewski „Super Impreza”

 

6 maja – ROZTAŃCZONA NIEDZIELA (ZAKOŃCZENIE II SEZONU)

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

 

12:15 – dzieci w wieku 4-10 lat

ZABAWY DWORSKIE: Capella Antiqua Bialostociensis Zespół Muzyki i Tańca Dawnego oraz „Ars Decorum” - Zespół Muzyki Dawnej z Białegostoku

Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „CAPELLA ANTIQUA BIALOSTOCIENSIS" powstał w 1998 roku jako zespół instrumentalno-wokalno-taneczny; obecnie pracuje grupa taneczna zespołu i liczy 36 osób. Członkami zespołu są dzieci i młodzież białostockich szkół koncertujący w kostiumach wykonanych na wzór oryginalnych renesansowych i barokowych strojów dworskich. Szczególnie pięknie prezentują się na tle zabytkowej architektury, m.in. "Wersalu Podlaskiego" – pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego. Opieka Artystyczna – Helena Szuhalska

Zespół Muzyki Dawnej "ARS DECORUM" powstał w kwietniu 2015 roku. Jest to zespół wokalno-instrumentalny specjalizujący się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i baroku. W czerwcu 2016 r. Zespół wziął udział w Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym „Debiuty” w Łapach zdobywając w kategorii zespołów pierwsze miejsce – Diamentowy Debiut. W roku 2017 zespół po raz pierwszy wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „SCHOLA CANTORUM” zdobywając Brązową Harfę w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych .Obecny skład Zespołu istnieje od września 2016 roku. Do instrumentarium zespołu należą: flety proste, cornamuse, gitarolutnia, wiolonczela i instrumenty perkusyjne. Instruktorem zespołu jest Joanna Mytnik.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama