Reklama
Patrycja Kosiarkiewicz
Jest jak człowiek orkiestra - wydaje albumy, pisze teksty, edukuje. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada, jak powstają jej teksty, w których najważniejsze są emocje.
Kompozytorka, ceniona autorka tekstów, coach. Ma na swoim koncie 8 albumów oraz kilkaset utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop. Mistrzyni pozytywnych emocji, czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno–optymistycznej. Jej przygoda z muzyką trwa już 25 lat. Zaczynała jako liderka zielonogórskiego zespołu O! la, la, by po wydaniu w 1996 roku płyty „Euforia” (Koch) skupić się na karierze solowej. Największy sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócz nagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, piosenki: „Jak ja wierzę” i „Radosny”. Pisze nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Jej piosenki pojawiają się na singlach i albumach oraz ścieżkach dźwiękowych filmów oraz seriali. W roku 2014 rozpoczęła współpracę ze znanym producentem muzycznym Tabbem i napisała teksty na debiutancki album chóru Sound’n’Grace. Hulaj Dusza” to pierwszy singel z epki pod tym samym tytułem, która jest zapowiedzią premierowego wydawnictwa Patrycji Kosiarkiewicz, które stanowi pretekst do wydania reedycji bardzo dobrze przyjętej poprzedniej płyty wokalistki „Ogólnie chodzi o to” (2020). Oba krążki pojawią się w dwupaku CD w czerwcu. Poprzednia płyta „Ogólnie Chodzi O To” nie doczekała się wydania CD, a fani bardzo o nią prosili. Dlatego Patrycja przygotowała niespodziankę dla słuchaczy i dodała do CD również epkę, powstałą we współpracy stałego tria kompozytorsko - autorskiego: P. Kosiarkiewicz / M. Mąka / P. Tylza. Za nagrania wokali i produkcję albumu był odpowiedzialny Patryk Tylza z RedD Music.
Epka „Hulaj dusza” jest concept albumem, podobnie jak poprzednia płyta, międzygatunkowym - czerpiącym zarówno z elektroniki jak i z rocka, muzyki świata oraz piosenki poetyckiej. Tekstowo ponownie osadzoną w nurcie storytellingu, ale będącą też opowieścią o wędrówce duszy poprzez wcielenia i podaną w formie wpadających w ucho melodii. Mamy więc nawiązania do baśni, snów, reminiscencji. Mamy ten charakterystyczny dla Patrycji styk poezji i opowieści i idąc za głosem recenzentki bloga Muzyczne Widzimisie, ponowne "doznanie wielowymiarowej wizji świata".
Pełne bio: https://patrycja.pl/bio/
- 15.05.2022 11:33 (aktualizacja 13.08.2023 08:10)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze