Ks. Józef Kwiatkowski
Ksiądz Kwiatkowski zmarł 29 grudnia 2016 roku. Był budowniczym kościoła w Boryszewie, gorliwym kapłanem, wielkim patriotą. Kilkadziesiąt lat służył parafii, angażował się w życie społeczne miasta i powiatu. Jako emeryt wspierał działania wielu stowarzyszeń. Ciepły, zaangażowany, niezapomniany dla wielu pokoleń mieszkańców swojej dzielnicy. Ksiądz prałat Józef Kwiatkowski zmarł w wieku 83 lat. Od 2012 roku był Honorowym Obywatelem Sochaczewa.
Maria Gołkowska
Ponad 40 lat uczyła i wychowywała młodzież. Charyzmatyczna polonistka, animatorka życia kulturalnego, wzór dla wielu pokoleń. Działaczka Solidarności, współzałożycielka lokalnych gazet, odznaczona Złotym Krzem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowa Obywatelka Sochaczewa od 2014 roku. Miała 81 lat.
Stanisław Wójcik
Przez niemal 40 lat związany z teresińskim Zespołem Szkół, wieloletni dyrektor tej placówki. Wychowawca młodzieży, animator działań społecznych, oddany szkole i uczniom. Oznaką wielkiego i powszechnego szacunku w lokalnym środowisku jest fakt, iż do dziś szkoła, którą kierował przez 33 lata, jest potocznie nazywana „szkołą pana Wójcika”. Honorowy Obywatel gminy Teresin.
Zbigniew Sitarski
Wieloletni radny gminy Sochaczew. Społecznik, zaangażowany w życie gminy, a zwłaszcza swojej miejscowości. Oddany rodzinie, działał w kościele – między innymi dzięki jego zaangażowaniu powstała świątynia w Pilawicach. To z jego inicjatywy rozpoczęła się budowa wszystkich 6 strażnic OSP w gminie. Szanowany przez mieszkańców i władze gminy, jeden z najbardziej pomysłowych i skutecznych radnych.
Stanisław Szulczyk
Samorządowiec, pedagog, spółdzielca. Burmistrz Sochaczewa w latach 1998-2002. Za jego kadencji powstała sochaczewska obwodnica i basen Orka, był inicjatorem przestawienia sochaczewskich kotłowni z węgla na olej opałowy. Wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, wieloletni członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Spokojny, zrównoważony. Miał 69 lat.
Zbigniew Gajewski
Pediatra, społecznik, pisarz, poeta, tłumacz, publicysta. Oddany całym pokoleniom swoich małych pacjentów, którzy nie musieli liczyć się z godzinami jego dyżurów. Był do ich dyspozycji zawsze i wszędzie. Poza pracą pasjonowała go historia i publikacje na temat zapomnianej kultury Serbołużyczan. Był również założycielem Klubu Inteligencji Katolickiej w Sochaczewie. Miał 91 lat.
Renata Trzos
Przez 21 lat dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sochaczewie. Była osobą powszechnie lubianą i szanowaną. Jej przedwczesne odejście to wielka strata dla edukacji, samorządu miejskiego i środowiska nauczycielskiego. W 2002 roku trzymała Złotą Odznakę ZNP, rok później Srebrny Krzyż Zasługi, w 2007 roku Złoty Krzyż Zasługi a 2008 Medal Komisji Edukacji Narodowej. Miała 51 lat.
Józef Gołębiowski
Starosta powiatu sochaczewskiego w latach 2002-2006 i radny powiatowy, szef Rady Powiatowej SLD. Był inicjatorem i wykonawcą utworzenia siedziby Starostwa Powiatowego w dawnym internacie ZS RCKU. Za jego kadencji doszło do sprzedaży i efektywnego zagospodarowania „pól czerwonkowskich”. Miał 70 lat.
Odeszli od nas także:
Stanisław Czapigo - pedagog, wykładowca i prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie. Związany ze środowiskiem spółdzielczym, przez wiele lat członek Rady Nadzorczej SML-W, potem jej prezes.
Andrzej Nagłowski - były dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sochaczewie, radny gminy Sochaczew.
Janina Sitkiewicz – nauczycielka, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w latach 1984-88, zaangażowana w działalność Związku Emerytów i Rencistów, animatorka życia społecznego.
Jan Kacprzak – były radny gminy Sochaczew
Andrzej Popławski – wieloletni działacz izb rolniczych
Bożenna Szajewska – wieloletni pracownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Sochaczewie
Jerzy Sorbjan – nauczyciel ZS RCKU
Zofia Pliszkiewicz – nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina
Sławomir Kmieciński – prezes OSP Stare Budy, były radny gminy Młodzieszyn
Edward Basiak – wieloletni naczelnik OSP Nowe Mostki.
Pozostaną w naszej pamięci.
Napisz komentarz
Komentarze