Trwa Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina". Już po raz jedenasty organizatorzy festiwalu zachęcają do muzycznej podróży po pięknych okolicach urodzenia naszego wielkiego kompozytora. Przez całe lato, w każdą niedzielę, w zabytkowych kościołach, pałacach i salach koncertowych Krainy Chopina, rozbrzmiewa muzyka. Tym razem 12 lipca o godz. 19.00 w Kościele p.w. NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie.
Podczas niedzielnego koncertu wystąpią: znakomity śpiewak, bas Wojtek Gierlach, który ma za sobą znakomity sezon artystyczny, wykonał m.in. partię Melissa w operze „Alcina" Haendla na deskach nowojorskiej Carnegie Hall (z Joyce DiDonato i The English Concert), paryskiego Théâtre des Champs-Elysées i Theater an der Wien. Rolę tę powtórzył także w Duńskiej Operze Królewskiej w Kopenhadze. Jerzy Szopiński – solista, kameralista, pierwszy skrzypek Orkiestry Symfonicznej Radia Zachodnioniemieckiego w Kolonii, oraz organista Bartosz Jakubczak.
Koncert odbywa się pod patronatem Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego Pawła Kanclerza
Organizatorami są: Parafia NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego.
O miejscu koncertu:
W roku 1939 wzniesiono tu mury seminaryjnego kościoła zaprojektowanego przez Alfonsa Wędrychowskiego, pod którym miała się mieścić sala teatralna. Mimo zawieruchy wojennej budowę kościoła udało się zakończyć w 1948 roku. Mieści się on w głównym budynku Seminarium. 2 maja 1948 biskup Wacław Majewski poświęcił seminaryjny kościół pod wezwaniem Królowej Apostołów, a we wrześniu przybyli do Ołtarzewa alumni i rozpoczęła się normalna działalność w Seminarium, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. 16. maja 1953 roku prymas Stefan Wyszyński dokonał konsekracji kościoła. 15 października 2000 roku kardynał Józef Glemp, prymas Polski, poświęcił w kościele seminaryjnym ołtarz 108 męczenników II Wojny Światowej z wyeksponowaną postacią błogosławionego pallotyna księdza Józefa Jankowskiego - męczennika Oświęcimia.
Koncert dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu: „Kultura – Interwencje"
Na wszystkie koncerty festiwalowe wstęp wolny.
Napisz komentarz
Komentarze