Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 20:18
Reklama prosto i po polsku

Audycje

Wyjątkowe koncerty "Patrii" w Macedonii
Wyjątkowe koncerty "Patrii" w Macedonii

Magdalena Franaszek- Niewiadomska - kierownik Impresariatu SCK w Sochaczewie o koncertach "Patrii". Wokalny Zespół Mundurowy Patria pod kierunkiem Arkadiusza Mamcarza, wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu "Kostoski" 2022 w Ochrydzie (Macedonia) . Festiwal trwał od 4 do 8 sierpnia. Celem Międzynarodowego Festiwalu „Kostoski” w Ochrydzie jest przybliżenie kultury, muzyki i tradycji różnych krajów z całego świata. Wydarzenie odbywa się od jedenastu lat (od kwietnia do listopada) i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sierpniowej odsłonie tegorocznej edycji wzięły udział zespoły z Polski, Litwy, Rumunii i Chorwacji. Nasz kraj miał najliczniejszą reprezentację. Oprócz sochaczewskiej „Patrii”, na festiwalu zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” oraz zespół „Bukowina”. - Byliśmy bardzo gorąco przyjęci przez międzynarodową publiczność, szczególnie przez rodaków, którzy przychodzili na nasze koncerty - mówi Magdalena Franaszek-Niewiadomska w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

14.08.2022 12:56
Grzegorz Kapla w drodze
Grzegorz Kapla w drodze

Grzegorz Kapla – pisarz, dziennikarz, podróżnik. Podróżuje za własne pieniądze i sam decyduje o tym, co obejrzy, gdzie pojedzie – mówi w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Opowiada o swoich zadziwieniach w podróży, zachwytach, ale także 35 procesach, które odmieniły jego życie. Przejechał Amerykę Południową z ekipą Rajdu Dakar, przemierzył Patagonię i Ziemię Ognistą, wspiął się na szczyty, zdobywając 6 tys. metrów, spotkał Dalajlamę w wysokogórskim klasztorze i George’a Clooneya na kolacji w Centrum Lotów Kosmicznych NASA. Dwa razy przeszedł pieszo do Santiago de Compostela. Członek zespołu redakcyjnego magazynu „ELLE MAN”, autor serii kryminałów o Oldze Suszczyńskiej („Serbii”) i książek podróżniczych. Książka „W końcu i Ty zapłaczesz” otrzymała Nagrodę Magellana 2019 dla najlepszej podróżniczej książki roku. A w tym roku „Chiny bez wzajemności” wyróżnienie Magellana 2022 w kategorii książka reportażowa. Pisze scenariusz na podstawie kryminału „Bezdech”, równocześnie tworząc czwartą, kolejną część serii zapoczątkowanej „Bezdechem”. Regularnie komentuje rzeczywistość pisząc „Trzy pozytywy na dzisiaj” na profilu facebookowym Kapla w drodze. A ja przyniosłam „Mekong przed końcem świata”. Podróż z naddartym paszportem.

07.08.2022 13:05    1
Nocny stróż powraca
Nocny stróż powraca

Nocny Stróż to zespół z Inowrocławia. Zaczynali pod koniec lat 90., zespół grał przez 5 lat i następnie zakończył działalność. Po blisko 20 latach jego członkowie, czyi Michał Gęsikowski, Michał Witkowski i Piotr Sieracki postanowili reaktywować "Nocnego Stróża" w nowym składzie, zapraszając do współpracy Zbyszka Florka (ex Quidam) i perkusistę, Mateusza Senderowskiego (grającego na co dzień w zespole Kobranocka). W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą Michał Gęsikowski opowiada o wspólnym nagrywaniu, sile męskiej i nie tylko przyjaźni i o potrzebie koncertowania. - Nocny Stróż: „Impulsem do tego, żeby ponownie zebrać zespół i zacząć na nowo po latach był koncert upamiętniający naszego serdecznego kolegę, Roberta "Mycę" Kowalskiego, który odszedł od nas w 2019 roku. Spotkaliśmy się na jednej scenie, zagraliśmy wspólnie z ponad 20 muzykami bardzo emocjonalny koncert i chyba każdemu zaświtała w głowie myśl, żeby ponownie spróbować jako Nocny Stróż. Każdy z nas przez lata zebrał spory bagaż doświadczeń, każdy był czynnym muzykiem. Po reaktywacji zespół marzył o jednym - o tym, żeby nareszcie nagrać swoją pierwszą płytę, podsumować tym samym okres kiedy powstawał materiał na ten krążek. Wiele z utworów mocno różni się od swojej pierwotnej postaci, chcieliśmy aby brzmiały bardziej współcześnie, bardziej "na czasie". Wynikiem tej współpracy jest pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu. Płyta "W którą stronę" zawiera 11 kompozycji, utrzymanych w pop-rockowej konwencji. Album ukaże się na początku września. Pierwszym singlem promującym płytę jest piosenka "Razem uda się", z gościnnym udziałem Andrzeja Krzywego (De Mono). Na basie zagrał, również gościnnie, stary znajomy z Inowrocławia, jeden z najlepszych basistów w naszym kraju - Filip Sojka. Tekst do singlowego kawałka napisał Marek Dutkiewicz. Oprócz wyżej wymienionych gości, na płycie pojawili się także, m.in. Damian Sikorski (ex-Menski, Quidam), a także Patrycja Kosiarkiewicz, która również napisała tekst do jednej z piosenek („Smutno Mi Tato”) oraz udzieliła się w niej wokalnie. Teksty do piosenek w większości opowiadają odwieczną historię o miłości...o relacjach, uczuciach, tęsknotach. W zasadzie tylko dwa kawałki odbiegają nieco tematycznie - w pierwszym singlowym numerze mowa jest o męskiej przyjaźni, o tym, że nawet po latach można na siebie liczyć i że ta przyjaźń, mimo upływu lat, nie traci na wartości. Natomiast piosenka "Smutno mi tato" jest chyba "najcięższą" jeśli chodzi o tematykę na płycie. Mówi o utraconych relacjach z ojcem”.

31.07.2022 13:23
Marcin Hugo-Bader w oknie sztuki
Marcin Hugo-Bader w oknie sztuki

Okno sztuki funkcjonuje w Sochaczewie od 13 lat. Jest otwarte dla malarzy, rzeźbiarzy rysowników, wszystkich, którym bliska jest sztuka, z którą chcieliby wyjść do szerszej publiczności. Sochaczewskim artystom często brakuje odwagi, żeby pokazać swoją sztukę na ulicy, żeby miejską przestrzeń uczynić miejscem spotkania z publicznością. Na szczęście, niektórzy próbują - mówi Marcin Hugo Bader w audycji Grażyny Bolimowskiej Gajdy "Kultura w niedzielę". Kim jest? Rocznik 1976 r., urodzony w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie w 1996r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2002 r. w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego, aneks z rzeźby u prof. Gustawa Zemły, aneks z litografii u prof. Władysława Winieckiego. Praca teoretyczna pt. „Krótki monolog o dotychczasowej twórczości” pod kierunkiem dr Marka Włodarczyka.

31.07.2022 13:06    8
Podmiejskie wille i ich tajemnice
Podmiejskie wille i ich tajemnice

Natalia Bieniek i jej najnowsza powieść „Dom na skraju lasu”, powieść z intrygującą fabułą, historią w tle i zagadką do rozwikłania. Natalia Bieniek to pisarka urodzona w Łodzi, z wykształcenia jest anglistką. Oprócz kariery autorki powieści obyczajowych pracuje także jako copywriter, napisała takie powieści jak: "Dom sekretów" oraz wydane w 2004 roku "Uśpione marzenia". W rozmowie z Grażyną Bolimowska-Gajdą opowiada o pracy nad najnowszą powieścią, o Łodzi, z którą związana jest rodzinnie i która bardzo mocno obecna jest w jej powieściach. To miasto skrywa wiele tajemnic, jest pełne kontrastów, zachwyca swoją architekturą, dla pisarza to wymarzone miejsce powieściowych zdarzeń - mówi autorka "Domu na skraju lasu". Max Langer, bogaty szwajcarski profesor polskiego pochodzenia, przyjeżdża do Polski, by odkryć, jaką tajemnicę kryje przeszłość jego ukochanej żony Christine. Wie, że sprawa łączy się z pewnym domem pod Łodzią, w którym w 1946 roku doszło do zbrodni. Chcąc poznać sekret Christine, Max nawiązuje współpracę z młodą pracownicą uniwersytetu, Dorotą Wiśniewską, której zleca napisanie książki o podłódzkich willach. W toku prac nad tekstem Dorota śledzi losy ludzi mieszkających w Łodzi w latach 1945-1946. Z powodu zniszczeń Warszawy, to Łódź została nieformalną "czwartą stolicą". Tam tworzono struktury nowego państwa, powstawały pierwsze urzędy. W tajemniczym domu pod lasem mieszkała gorliwa pracownica wydziału propagandy, Michalina Starska, ze swoim kochankiem, majorem Wojska Ludowego, Antonim Gołąbkiem. Oboje mieli wiele do ukrycia i oboje wiedzieli, że mogą za swoją działalność zostać surowo ukarani. Jednak postanowili żyć normalnie, tworząc w domu pod Łodzią coś w rodzaju patchworkowej rodziny. Zmęczeni wojną, liczyli na to, że odbudują spokój i znajdą szczęście. Chcieli żyć tu i teraz, zanim dosięgnie ich piekło. Jaką cenę przyjdzie zapłacić za dwa piękne miesiące wakacji we wspólnym domu?

25.07.2022 18:19
Julia Kołodziejak w roli pierwszoplanowej na deskach Teatru Syrena
Julia Kołodziejak w roli pierwszoplanowej na deskach Teatru Syrena

Ma 12 lat, jest uczennicą klasy piątej Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, zagra główną rolę w musicalu "Matylda". Jak zawodowa aktorka ma kontrakty podpisane z warszawskimi teatrami. Musical powstał jako koprodukcja warszawskiego Teatru Syrena i bydgoskiego Teatru Kameralnego. "Matylda" to musicalowy hit grany na West Endzie i Broadwayu, wielokrotnie ekranizowany. Jak to się stało, że Julia dostała główną rolę w tym spektaklu? O tym, a także o największym marzeniu Julii w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

25.07.2022 17:51    2
Odnalazła siebie w muzyce
Odnalazła siebie w muzyce

Anowa - songwriterka i wokalistka. Tworzy i wykonuje własną muzykę, ponieważ znalazła w sobie odwagę, żeby wreszcie robić to, o czym marzyła przez całe życie. Mam gotowy materiał na płytę. Jestem zakorzeniona w tradycji polskiej piosenki. Melodyjne, delikatne kobiece brzmienia to ja: ANOWA - mówi w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą A oto single, które już się ukazały: „Nie boję się już bać” Pierwszy singiel, jaki zaprezentowałam na swoje 44-te urodziny to utwór „Nie boję się już bać”. Akustyczne, intymne brzmienia opowiadają kobiecą historię o odwadze bycia sobą, o zaakceptowaniu swojej wrażliwości i delikatności. Spokojna nuta na niespokojne czasy. Pierwszy singiel, jaki zaprezentowałam na swoje 44-te urodziny to utwór „Nie boje się już bać”. Akustyczne, intymne brzmienia opowiadają kobiecą historię o odwadze bycia sobą, o zaakceptowaniu swojej wrażliwości i delikatności. Spokojna nuta na niespokojne czasy. „Najbliżej siebie”: „Najbliżej siebie” to propozycja z gatunku alternatywnego popu. Propozycja posiada pozornie oszczędną aranżację, z mocnymi bębnami w wykonaniu Jakuba Jantosa, delikatnym pulsem gitary basowej Andrzeja Zielaka oraz poruszającym piano Artura Michalskiego. Za produkcję odpowiada ceniona artystka – Karo Glazer, która gwarantuje najwyższą jakość nowej piosenki Anowy. ANOWA zawarła w tekście swoją bardzo osobistą historię o wyjściu z toksycznej relacji i odnalezieniu bliskości z samą sobą. Jak mówi artystka: „Jest to dla mnie jeden z ważniejszych utworów. Bardzo długo żyłam z intencją bycia jak najbliżej innych i robiłam wszystko, żeby uzyskać ich akceptację. Zupełnie zagubiłam umiejętność wsłuchiwania się w siebie, dlatego teraz szczególnie staram się być „najbliżej siebie, jak umiem na teraz”. Dokładnie tak śpiewam i mam świadomość, że przy tym pędzie i wymaganiach, jakie stawia przed nami życie, taki problem dotyka wielu osób.” „Hamak”: Trzeci singiel zapowiadający płytę Anowa to typowo wakacyjne, lekkie, akustyczne brzmienia. „Hamak” jest utworem z nurtu alternatywnego pop-u z odrobiną bujającego reggae. Tekst refrenu wkręca się w pamięć i zostaje z nami na dłużej. Podobnie jak prosta harmonia, która jest często receptą na wakacyjny przebój. Wszystko buja dzięki świetnym instrumentalistom, którzy pojawili się w tym utworze: Andrzej Gondek - gitara akustyczna, Artur Michalski - klawisze, Andrzej Zielak - gitara basowa oraz Jakub Jantos - instrumenty perkusyjne. Słowa „bujam się na hamaku” niosą wiele znaczeń, bo i sam utwór może być czytany jako piosenka o leniuchowaniu, jak i historia o wakacyjnym „zabujaniu się”. Sama wokalistka pokazuje dystans do siebie i poczucie humoru, które wprowadza nas w słoneczne i pozytywne wibracje. Zupełnie inna odsłona Anowej. https://youtu.be/BwztwkzOl0Q

10.07.2022 13:09
Kamil Truszkowski
Kamil Truszkowski

Języki obce nie są mi obce! Nauka języka obcego nie musi oznaczać kosztownej inwestycji w korepetycje czy w szkołę językową. Całkiem sporo można zrobić samodzielnie i również osiągnąć bardzo dobre rezultaty, o czym przekonał się Kamil, który od kilku lat w ten sposób uczy się francuskiego, nie ma go w szkole. Zdawał francuski na maturze, na poziomie rozszerzonym. Co dalej planuje, o tym w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

10.07.2022 12:08
Przebój lata
Przebój lata

Arrk i jego najnowsza propozycja na lato. Po prostu LALA! Wakacyjna piosenka powinna być łatwa do zanucenia - mówi Arek.

03.07.2022 13:31
Dlaczego toną ci, którzy pływać potrafią?
Dlaczego toną ci, którzy pływać potrafią?

Darek Stefaniak prezes sochaczewskiego WOPR-u - ratownik. Jak pokazują statystyki, do utonięć dochodzi zazwyczaj na skutek niestosowania się do zasad bezpieczeństwa, a więc między innymi korzystania z kąpielisk niestrzeżonych. Ktoś wzywa pomocy, czy potrafimy zachować się w takiej sytuacji? Jak nie dać się wciągnąć pod wodę przez tonącego? Dlaczego brakuje ratowników? Na te i inne pytania Darek Stefaniak odpowiada w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą

03.07.2022 12:25
AniaAmy
AniaAmy

Śpiewa niemal od kołyski, ale teraz próbuje znaleźć się na scenie. Typ optymistyczny, w życiu stara się widzieć tylko dobre strony. Młoda, obiecująca wokalistka, która nie boi się przeszkód i chce śpiewać.

26.06.2022 13:13
Radiowy RTG - Mariusz Wiciak 21.06.2022
Radiowy RTG - Mariusz Wiciak 21.06.2022

Gościem audycji Radiowy RTG był Mariusz Wiciak, prezes KS Bzura 1929 Chodaków.

21.06.2022 18:12
Udany debiut lata
Udany debiut lata

Michał Szczerbiec i Caroline Brazavsky, czyli zespół „Zima w Środku Lata” i ich pierwsza wspólna płyta. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiadają o nagrywaniu materiału na pierwszą wspólną płytę - trwało to tylko 4 miesiące, doskonale uzupełniają się muzycznie i tekstowo. Jak powstał ten duet? Michał był w trakcie tworzenia i nagrywania swojej kolejnej (piątej już) solowej płyty. Prace trwały w najlepsze, jednak któregoś dnia jego uwagę przyciągnął podcast "Caboń - słucha", w którym gościem była Caroline Brazavsky. Zaprezentowała ona swoją twórczość, a Michał zaproponował jej współpracę. Na rezultaty nie musieli długo czekać - powstał utwór „Chcę też taka być”, który wydali niedługo później w formie singla. W trakcie nagrań albumu okazało się, że między muzykami zapanowało porozumienie artystyczne i natchnęła ich fala inspiracji. Michał zajął się produkcją oraz muzyką, natomiast Caroline warstwą liryczną. Zamiast wydawać piąty solowy album gitarzysty (do którego zrealizowania Michał z pewnością powróci), twórcy poświęcili się nagrywaniu i tworzeniu wspólnego dzieła. Materiału muzycznego przybywało. W taki sposób zrodził się pomysł na założenie wspólnego projektu pod nazwą "Zima w Środku Lata". Geneza nazwy zespołu to fragment tekstu jednej z piosenek, która znajdzie się na płycie. Michał Szczerbiec - gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie cztery płyty sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana "Przyjdzie na ciebie czas" ukazała się w 2021 roku.

19.06.2022 13:40    2
Osiemnastka, czyli duet dwóch teatrów
Osiemnastka, czyli duet dwóch teatrów

Dominika Łakomska- aktorka i wokalistka uwielbiana przez publiczność za role w spektaklach muzycznych. Od 2003 roku związana z Teatrem Rampa, w którym zadebiutowała i w którym gra do dziś. Znana z ról teatralnych ale również filmowych. Seriale: „M jak miłość” odtwarza postać Teresy, „Klub szalonych dziewic”, „Oko za oko”, „Egzamin z życia”. W spektaklu Osiemnastka to MAMA JULKI - skromna i nieśmiała urzędniczka, samotnie wychowująca dorastającą córkę. „Osiemnastka” to koprodukcja Teatru Rampa i Teatru Młyn, według scenariusza Natalii Fijewskiej Zdanowskiej. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą mówi o współpracy z Teatrem Młyn, aktorstwie, które niesie mnóstwo pozytywnych emocji i roli, którą gra w spektaklu "Osiemnastka".Trzy rodziny urządzają wspólnie 18-te urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy. Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież… zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan? I – co teraz? Zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami. Tytułowa „Osiemnastka” zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia „w wieku średnim” – pokolenia rozmaitych lęków i obsesji, uzależnień, nerwic i toksycznych relacji. Kim jesteśmy bez naszych dzieci? Czego tak bardzo się boimy? Dlaczego wciąż kogoś udajemy? I dlaczego tak konsekwentnie nie potrafimy być szczęśliwi? W tle problemów rodziców pojawia się wchodzące w dorosłość nowe pokolenie PostMillenialsów. Co wiemy o naszych własnych dzieciach? Czy w ogóle potrafimy ich zrozumieć? Przecież dzieli nas od nich całe tysiąclecie…W „Osiemnastce” występują również: Jarosław Boberek, Agata Kołodziejczyk i Paweł Pabisiak i Zuzanna Fijewska-Malesza. Za muzykę odpowiada Ygor Przebindowski, za scenografię i kostiumy Marianna Lisiecka-Syska, za reżyserię świateł – Daniel Sanjuan Ciepielewski, a za produkcję – Zosia Bardzińska. Premiera spektaklu odbędzie się 28 czerwca. foto.: Rafał Latoszek

19.06.2022 11:13
Radiowy RTG - Andrzej Kujawa 14.06.2022
Radiowy RTG - Andrzej Kujawa 14.06.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" w Radiu Sochaczew był ppłk Andrzej Kujawa - dowódca 38. Sochaczewskiego dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr Feliksa Kozubowskiego.

14.06.2022 18:58
Czy broń palna dla każdego?
Czy broń palna dla każdego?

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby otrzymać pozwolenie na dostęp do broni palnej? Jedynym rodzajem broni, który można w Polsce nabyć bez pozwolenia, jest broń czarnoprochowa. Dariusz Tomyski międzynarodowy instruktor strzelania i współwłaściciel strzelnicy Shockfire w Błoniu w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą o szerszym dostępie do broni palnej. 29 proc. Polaków, popiera ułatwienia dostępu do broni palnej w naszym kraju (badanie Maison and Partners dla Fundacji WEI z lutego 2022 r.), 62 proc. Polaków, nie potrafi obsługiwać broni palnej -(sondaż IBRIS z kwietnia 2022 r.).

12.06.2022 13:11    1
Radiowy RTG - Robert Błaszczyk 07.06.2022
Radiowy RTG - Robert Błaszczyk 07.06.2022

Gościem audycji Radiowy RTG był Robert Błaszczyk.

07.06.2022 19:05
I to minie!
I to minie!

"Słowa, które dają oparcie" to najnowsza książka psycholożki Dominiki Słomińskiej. Opisuje w niej historie ludzi, z którymi możemy się identyfikować. Jak leczyć złamane serce, jak godzić się ze stratą bliskiej osoby, jak walczyć o swoje szczęście, czy można zmusić kogoś do miłości? Ta książka ma nam pomóc, to rodzaj terapii. Jeśli nie możesz skorzystać z pomocy psychologa, w Polsce to "towar luksusowy" nie dla każdego dostępny, spróbuj poszukać w książce Dominiki Słomińskiej odpowiedzi na swoje pytani. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą autorka opowiada o cierpieniu i bólu tych, którzy znaleźli się w ciemnym tunelu i nie potrafią się z niego wydostać. Jest czuła i wrażliwa, rozumie więc cierpienie innych, ma nadzieję, że ta książka może im pomóc.

05.06.2022 13:54    4
Konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta RP
Konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta RP

Jarosław Miaśkiewicz prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego. 9 czerwca - Kramnice Miejskie - rozstrzygnięcie i gala XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej można już oglądać wystawę pokonkursową: KOCHAM POLSKĘ …RODZINA ŻYCIA I MIŁOŚCI. Wśród laureatów konkursu artyści sochaczewski - m.in. Monika Boruta-Sałacińska.

05.06.2022 13:13    3
Łukasz Wróblewski zaprasza do "Granicy"
Łukasz Wróblewski zaprasza do "Granicy"

Dom Pracy Twórczej "Granica". Co oferuje dzieciom i dorosłym? Pracownie artystyczne, zajęcia w terenie, pole do gry w footgolfa i inne atrakcje. Łukasz Wróblewski opowiada Grażynie Bolimowskiej-Gajdzie, jak udało się uratować kilkuhektarowe gospodarstwo rolne w Józefowie i stworzyć w nim Dom Pracy Twórczej.

05.06.2022 12:07    3
Radiowy RTG - Krzysztof Urbański 31.05.2022
Radiowy RTG - Krzysztof Urbański 31.05.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" był Krzysztof Urbański, właściciel pierwszego kantoru w Sochaczewie.

31.05.2022 19:12
Reklama
Reklama