Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 19:46
Reklama prosto i po polsku

Audycje

Kobiety wyjątkowe i ich niezwykłe historie
Kobiety wyjątkowe i ich niezwykłe historie

Wioletta Sawicka - "Wiek miłości. Wiek nienawiści" - saga rodzinna przedstawiająca zawiłe losy ziemiańskiej rodziny pochodzącej z Wileńszczyzny z historią w tle. W księgarniach piąty, finałowy tom tej zajmującej powieści: "Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny". Wcześniejsze to: "Oleńka. Panienka z Białego Dworu" (2020), "Franka. W obcym domu" (2020), "Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach" (2021), "Anna. Gorzki smak miodu" (2021). Miały być trzy tomy mówi autorka w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą, ale nie dało się historii zamknąć w trzech tomach, powstało pięć, a i tak czytelnicy są niepocieszeni, oczekiwali kolejnych. W piątym tomie: "Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny" (2022) Anna, w poszukiwaniu braci wyjeżdża z radzieckich Kresów do podzielonego Berlina. Chłopców odszukuje w enerdowskim sierocińcu. Sama z matką i jej drugim mężem mieszka w zachodniej części miasta. Stawiany w Berlinie mur rozdziela rodzinę i rozrywa serca. Po latach córka Anny, Viktoria, zamieszkuje z rodzicami i bratem w rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Czuje się w połowie Niemką, w połowie Polką, dlatego przyjeżdża do Warszawy, gdzie poznaje kogoś, kto odmieni jej życie.

29.05.2022 13:10
  Z miłości do koni
Z miłości do koni

Sylwia Kubiak od roku prowadzi Centrum Szkolenia Jeździeckiego "Rancho Rumak". Konie obecne były w jej życiu zawsze. Treningi, zawody i praca w korporacji, teraz wszystko się zmieniło, ma własne ranczo i konie, które trenuje. Specjalizuje się w jeździe westernowej, to rzadka w Polsce dyscyplina sportowa, ale zagościła u nas na dobre. Dobry koń sportowy kosztuje kilkadziesiąt tysięcy - mówi w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

29.05.2022 12:21
Radiowy RTG -Anna Orlińska 24.05.2022
Radiowy RTG -Anna Orlińska 24.05.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" była Anna Orlińska

24.05.2022 19:01
 W tym świecie rządzą układy, intrygi - natura ludzka pozostaje niezmienna
W tym świecie rządzą układy, intrygi - natura ludzka pozostaje niezmienna

Lucyna Olejniczak o swoim późnym debiucie literackim, podróżach po świecie i najnowszej powieści "Lilie królowej". W rozmowie z Grażyną Bolimowską Gajda opowiada o miłości do Krakowa, który jest obecny w większości jej książek, a najnowsza "Lilie królowej" to swoisty hołd złożony ukochanemu miastu, w którym zdarzają się rzeczy niezwykłe. Litwa, rok 1382. Ośmioletnia Milda cudem unika śmierci podczas napaści Krzyżaków na jej rodzinną wioskę. Zabrana do Wilna przez starszego brata, wojownika pogańskiego kniazia Jagiełły, uczy się od bratowej sztuki zielarstwa. W tym czasie jej rówieśniczka, niepokorna Amalia, wiedzie wygodne życie w węgierskiej stolicy Andegawenów jako dwórka i najbliższa przyjaciółka młodziutkiej królewny Jadwigi. Sielankę tę burzy tajemnica jej pochodzenia, wyjawiona przez umierającą w klasztorze matkę. Na pozór obie dziewczyny żyją w całkiem odrębnych światach, kiedy jednak córka Ludwika Węgierskiego niespodziewanie zostaje królową Polski i przybywa do Krakowa, ich losy splatają się już na zawsze. Mijają lata i dziewczęta uświadamiają sobie, że na Wawelu robi się coraz bardziej niebezpiecznie. W świecie dworskich układów oraz intryg czują się bezbronne. Lecz wcale nie zamierzają się poddawać… Urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów i wnuczki. Autorka m.in. bestsellerowej sagi "Kobiety z ulicy Grodzkiej".

22.05.2022 14:04    1
Czy Polacy pojadą na wakacje?
Czy Polacy pojadą na wakacje?

Ceny zagranicznych wakacji są już 25 proc. wyższe niż rok temu. Jest bardzo drogo. Będzie jeszcze drożej - mówi Tomasz Skura z Socho Travel. Turcja, Grecja, Hiszpania - te kraje Polacy wybierają najczęściej.

22.05.2022 13:44    1
Radiowy RTG - Marek Fergiński 17.05.2022
Radiowy RTG - Marek Fergiński 17.05.2022

Gosciem audycji "Radiowy RTG" w Radiu Sochaczew był Marek FErgiński zastepca burmistrza Sochaczewa.

17.05.2022 19:04
Łapacz snów pierwsza płyta  LUB JAZZTET
Łapacz snów pierwsza płyta LUB JAZZTET

Mirosław Sanecki o grupie LUB JAZZTET. Tworzą ją muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. Ich pierwszy album pt. „Łapacz snów” powstał z miłości i pasji do muzyki jazzowej - przyznaje saksofonista w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Znajduje się na nim 11 standardów oraz polskich piosenek, wykonanych w jazzowych aranżacjach oraz jedna kompozycja własna, będąca efektem twórczej, spontanicznej improwizacji w studio nagrań MONOCHROM w Kotlinie Kłodzkiej. „Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów. Zapewne wielu emocji i wzruszeń dostarczy piosenka „Miłość w Portofino” skomponowana przez legendarnego, nieżyjącego od 62 lat włoskiego piosenkarza i aktora Freda Buscaglione z polskim tekstem autorstwa Agnieszki Osieckiej To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym. Pomoc aranżacyjna, produkcja muzyczna oraz gościnnie trąbka - Patrycjusz Gruszecki. Zespół LUB JAZZTET tworzą: Berenika Ziąber – wokal, Mirosław Sanecki - saksofon tenorowy, Konrad Stankiewicz – fortepian, Janusz Lewandowski - kontrabas, Jarosław Rybka – perkusja. Na płycie "Łapacz snów" oraz w teledysku "Miłość w Portofino" na kontrabasie gra Bogdan Feliczak.

15.05.2022 13:15
Patrycja Kosiarkiewicz
Patrycja Kosiarkiewicz

Jest jak człowiek orkiestra - wydaje albumy, pisze teksty, edukuje. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada, jak powstają jej teksty, w których najważniejsze są emocje. Kompozytorka, ceniona autorka tekstów, coach. Ma na swoim koncie 8 albumów oraz kilkaset utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop. Mistrzyni pozytywnych emocji, czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno–optymistycznej. Jej przygoda z muzyką trwa już 25 lat. Zaczynała jako liderka zielonogórskiego zespołu O! la, la, by po wydaniu w 1996 roku płyty „Euforia” (Koch) skupić się na karierze solowej. Największy sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócz nagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, piosenki: „Jak ja wierzę” i „Radosny”. Pisze nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Jej piosenki pojawiają się na singlach i albumach oraz ścieżkach dźwiękowych filmów oraz seriali. W roku 2014 rozpoczęła współpracę ze znanym producentem muzycznym Tabbem i napisała teksty na debiutancki album chóru Sound’n’Grace. Hulaj Dusza” to pierwszy singel z epki pod tym samym tytułem, która jest zapowiedzią premierowego wydawnictwa Patrycji Kosiarkiewicz, które stanowi pretekst do wydania reedycji bardzo dobrze przyjętej poprzedniej płyty wokalistki „Ogólnie chodzi o to” (2020). Oba krążki pojawią się w dwupaku CD w czerwcu. Poprzednia płyta „Ogólnie Chodzi O To” nie doczekała się wydania CD, a fani bardzo o nią prosili. Dlatego Patrycja przygotowała niespodziankę dla słuchaczy i dodała do CD również epkę, powstałą we współpracy stałego tria kompozytorsko - autorskiego: P. Kosiarkiewicz / M. Mąka / P. Tylza. Za nagrania wokali i produkcję albumu był odpowiedzialny Patryk Tylza z RedD Music. Epka „Hulaj dusza” jest concept albumem, podobnie jak poprzednia płyta, międzygatunkowym - czerpiącym zarówno z elektroniki jak i z rocka, muzyki świata oraz piosenki poetyckiej. Tekstowo ponownie osadzoną w nurcie storytellingu, ale będącą też opowieścią o wędrówce duszy poprzez wcielenia i podaną w formie wpadających w ucho melodii. Mamy więc nawiązania do baśni, snów, reminiscencji. Mamy ten charakterystyczny dla Patrycji styk poezji i opowieści i idąc za głosem recenzentki bloga Muzyczne Widzimisie, ponowne "doznanie wielowymiarowej wizji świata". Pełne bio: https://patrycja.pl/bio/

15.05.2022 11:33
Radiowy RTG - Robert Łukawski 10.05.2022
Radiowy RTG - Robert Łukawski 10.05.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" był Robert Łukawski

10.05.2022 19:01
Od 200 lat Konopczyńscy prowadzą warsztat garncarski w Bolimowie
Od 200 lat Konopczyńscy prowadzą warsztat garncarski w Bolimowie

Dorota Konopczyńska-Aftewicz z mężem Pawłem Aftewiczem. Nie święci garnki lepią, ale Konopczyńscy tak. Warsztat Garncarski w Bolimowie, funkcjonuje od 200 lat. W XIX w. w Bolimowie działało 20 takich warsztatów garncarskich, w których pracowało kilkudziesięciu rzemieślników. Przetrwał tylko ten jeden prowadzony przez kolejne już pokolenie Konopczyńskich. Znani w kraju i świecie, naczynia z Bolimowa grają w filmach goszczą na stołach wielu Polaków, zwlaszcza tych, którzy kochają niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wyroby.

08.05.2022 13:11    1
Na kolanie
Na kolanie

Izabella Frączyk - Kobieta gotowa na wszystko, żeby się o tym przekonać warto poczytać jej felietony, w których odsłania kulisy burzliwych zdarzeń, jakie miały miejsce w jej życiu. Bardzo pogodne teksty, z nutą sarkazmu oraz dystansu i ironii wobec siebie.

08.05.2022 11:08
7 dni w pociągu
7 dni w pociągu

„14:25 do Irkucka. Moja Syberia - literacki debiut Michała Odolczyka. To opowieść o rosyjskich kolejach, klimacie jaki w nich panuje, spotkanych ludziach i miejscach. Fabuła skupia się na jednej podróży przez Moskwę, Syberię, Bajkał, a nawet Kijów i Czarnobyl, lecz tak naprawdę jest zbitkiem kilku wyjazdów, jakie udało się autorowi odbyć. w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o swojej fascynacji podróżami, miłości do kolei, nie tylko transsyberyjskiej.

01.05.2022 13:38
Szalona babcia
Szalona babcia

Danuta Noszczyńska o swojej najnowszej powieści "Wnuczka wariatki. Pola". Babcia w trudnych relacjach między matką a córką może odegrać rolę rozjemcy. Ta powieściowa jest dodatkowo wyjątkowo ekstrawagancka - mówi Danuta Noszczyńska w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Zabawnie opowiedziana historia trzech pokoleń kobiet. Pola ma dwadzieścia osiem lat, studiuje i pracuje w butiku, a mimo to wciąż żyje pod dyktando matki. To na jej życzenie dziewczyna ma spędzić wakacje u babki, która do tej pory była dla niej jedynie bohaterką ponurej legendy - miesiąc na "zapadłej wsi" w towarzystwie niezrównoważonej starszej pani ma być dla niej nauczką i przestrogą przed zbyt lekkomyślnym podejściem do życia. Dziewczyna w najśmielszej nawet wyobraźni nie przypuszcza, co ją tam czeka. Na dzień dobry "babunia" upija ją własnej roboty bimbrem i wciąga w rozkręconą przez siebie intrygę. W dodatku starsza pani jeździ jak szalona fiacikiem, a jak trzeba i motocykl odpali. Z energią godną trzydziestolatki wojuje z całą wsią - wszystko po to, żeby nie dopuścić do wycięcia lasu i postawienia w jego miejsce fabryki. A to tylko początek wydarzeń, w które babcia wciąga Polę i jej przyjaciół.

01.05.2022 11:16
Radiowy RTG - Jakub Wojewoda 19.04.202
Radiowy RTG - Jakub Wojewoda 19.04.202

Gościem audycji Radiowy RTG w Radiu Sochaczew, był Jakub Wojewoda

25.04.2022 14:51
Pocieszenie przyniosła muzyka
Pocieszenie przyniosła muzyka

Vladyslav „Adzik” Sendecki to jeden z najwybitniejszych światowych pianistów jazzowych (uznany przez „New York Village Voice za „obecnie jednego z pięciu najistotniejszych pianistów na świecie“). W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o świętach w Niemczech, krótkich powrotach do kraju, a także o swoich niemieckich przyjaciołach, z którymi komponuje i koncertuje. Jednym z nich jest Jürgen Spiegel, album „Solace” to już drugie wydawnictwo duetu Sendecki/Spiegel. Adzik był współzałożycielem i współliderem kultowego dziś zespołu Extra Ball. W 1978 roku założył grupę Sun Ship, szybko uznaną przez krytyków za jedną z czołowych formacji jazzowych w Polsce. W 1981 r. wyemigrował do Europy Zachodniej, najpierw do Szwajcarii, potem do Niemiec, gdzie mieszka do dziś. Od 1996 roku na stałe związany z NDR Big Band jako kompozytor oraz pianista, z którym gościł m.in. w Warszawie w zainicjowanym przez siebie projekcie z Bobbym McFerrinem (Sala Kongresowa 2010). Współpracował z największymi światowymi muzykami - m.in.: Jaco Pastoriusem, Billym Cobhamem, Randym i Mikem Breckerami, Alem Jarreau, Lennym Whitem, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak. Ostatnie muzyczne projekty Sendeckiego to m.in: „Le Jardin Oublié“ (2018) z Atom String Quartet” oraz „Two in the Mirror“ (2019), nagrany wspólnie z perkusistą Jürgenem Spiegelem. Piotr Kałużny - recenzent Jazz Forum - tak określił jego styl: "Adzik gra ekspresyjnie, z dużą dozą romantycznego natchnienia. Jest sobą, ale można w jego wypowiedziach usłyszeć również odniesienia do pianistyki evansowskiej, jarrettowskiej i mehldau’owskiej. Zwłaszcza w tych fragmentach, gdzie najważniejszymi stają się rozwiązania harmoniczne i stylistyczne. Obok jakości jazzowych, bluesowych i soulowych pojawiają się zatem atrybuty twórczości klasycznej". Jürgen Spiegel to na co dzień perkusista światowej sławy Tingvall Trio. Jest to jeden z najciekawszych zespołów na współczesnej scenie jazzowej, a tworzą go: Szwed, Niemiec i Kubańczyk. Zespół powstał w 2003 r. w Hamburgu, a pierwsze koncerty muzycy dali w rozrywkowej dzielnicy Sankt Pauli, gdzie niegdyś zaczynali karierę The Beatles. Obok Tilla Brönnera, Spiegel jest uważany za najważniejszą postać niemieckiego jazzu w kontekście międzynarodowym. Co więcej, w ciągu ostatnich kilku lat Jürgen Spiegel wyrobił sobie również markę jako producent różnych projektów muzycznych i wideo. Pierwsza płyta duetu „Two In the Mirror” została wysoko oceniona przez publiczność i media: "Pewna skłonność do romantycznie klasycznych i rytmicznych ekstrawagancji daje o sobie znać w kreacjach jazzowych. Z drugiej strony nie ma długich improwizowanych eskapad; w ich miejscu jest pełna szacunku, uważna, twórcza gra doprawiona ciekawymi łukami fonicznymi i zmysłowymi, ale równie pięknymi melodiami. Muzyka otwiera spektrum, które jest atrakcyjne nie tylko dla słuchaczy jazzu. Ma zdolność przemawiania do szerszego grona odbiorców"– napisał Heino Walter w CDstarts.de.

17.04.2022 13:23
Caro Glazer - polska wokalistka dla pokoju
Caro Glazer - polska wokalistka dla pokoju

Caro Glazer - wokalistka, songwriterka, producentka muzyczna. Są sprawy ważne i ważniejsze, to, co dzieje się na Ukrainie jest najważniejsze, obchodzi mnie los moich ukraińskich i rosyjskich przyjaciół i dla nich realizuję projekt ARTISTS FOR PEACE - mówi Caro w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Czwartego dnia rosyjskiej inwazji, producenci muzyczni Karo Glazer i Michał Rosicki, otrzymali z kijowskiego metra oraz centrum Lwowa prośby o wsparcie. W ciągu paru godzin we dwójkę zmobilizowali zaprzyjaźnionych artystów do szybkiej akcji, tak powstała piosenka “Hand in Hand” i narodziła się kampania na rzecz pokoju ARTISTS FOR PEACE. ARTISTS FOR PEACE ORCHESTRA to nie tylko wybitni wirtuozi tacy jak m.in. Marcin Gałażyn, Dominik Strycharski, Piotr Steczek i Miguel Czachowski, bogate instrumentarium w tym sekcje dęta i smyczkowa, ale również młode talenty, nastolatki śpiewające i grające wspólnie na cztery ręce. “Hand in Hand” to fantastyczny mix kultury wschodu i zachodu. W międzyczasie do projektu zaproszenie przyjęli niezwykli tancerze: uciekający w pierwszych dniach wojny z Moskwy, Alexey Torgunakov i jego przyjaciółka, Alisa Makarenko, mieszkająca w Polsce od dziewięciu lat, której rodzice zdecydowali się pozostać w rodzinnym Chersonie. Dwunastego dnia od napisania utworu, w surowych, betonowych murach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, zostało nakręcone piękne video, ze zdjęciami Piotra Pawlusa, który prace nad teledyskiem kończył w ostrzeliwanej Odessie. Symbolika ich heroicznego tańca, w obliczu tragedii skłóconych narodów i propagandy, pokazuje nam, że miłość, pokój i wspólne działanie to jedyny język, którym powinniśmy się dzisiaj posługiwać. Całość produkcji zrealizowano NON-PROFIT, dzięki wspaniałym ludziom, przyjaciołom, firmom i instytucjom bezinteresownie wspierającym kampanię swoją pracą, czasem, talentem oraz pieniędzmi. Projekt z każdym dniem nabiera na sile. Podczas kręcenia teledysku producenci rozpoczęli prace nad reportażem, w którym usłyszymy szczere refleksje artystów biorących udział w kampanii ARTISTS FOR PEACE, na temat powodów ich zaangażowania w projekt oraz roli sztuki w promowaniu światowego pokoju. Po zajęciu drugiego miejsca w światowym konkursie International Songwriting Competition w Nashville, w którym talent Karo Glazer dostrzegli: Tom Waits i Chris Martin z Coldplay, jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek, z powodzeniem budująca swoją międzynarodową markę, otworzyła nowy rozdział swojej artystycznej kariery projektem #LadyDynamite. Jest to energetyczny utwór “Let’s Groove”. Kompozycja została skomponowana i wyprodukowana przez Karo i nagrana w towarzystwie Power Collective - czternastoosobowego, muzycznego kolektywu, który Karo stworzyła specjalnie na potrzeby tego projektu. Mamy tutaj dwa zestawy bębnów, pięcioosobową sekcję dętą, trzy dziewczyny w chórkach, świetne gitary, Hammondy i piana. W teledysku do “Let’s Groove” poznajemy cały kolektyw oraz możemy zobaczyć sześciu wybitnych tancerzy reprezentujących współczesne style taneczne pod okiem Alexeya Torgunakova (ex-choreografa legendarnego teatru Bolszoj). Jak mówi sama artystka, projekt #LadyDynamite to nie wykalkulowany skok w bok w stronę popu, a prawdziwa potrzeba serca i chęć wyrażenia siebie takiej jaką jest się dzisiaj. Bez kompromisów i udawania, że jest fajnie. From Wikimedia Commons, the free media repository

17.04.2022 11:42
Radiowy RTG - Sławomir Cypel 12.04.2022
Radiowy RTG - Sławomir Cypel 12.04.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" był Sławomir Cypel, prezes Dragon Fight Club Sochaczew, ALMMA i PZMMA

12.04.2022 19:22    1
Liczy się nie tylko uroda!
Liczy się nie tylko uroda!

Ania Wylot zakwalifikowała się do konkursu Miss Polski Nastolatek, wcześniej została III Wicemiss Mazowsza Nastolatek. Ania jest uczennicą III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, uczy się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Wkrótce czeka ja matura, dopiero potem będzie myśleć o wyborach Miss Polski Nastolatek. Ma nadzieję, że konkursy piękności pomogą jej w przyszłości. Planuje karierę modelki. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą mówi o tym, kim są dziewczyny startujące w konkursach piękności i czego się od nich oczekuje.

10.04.2022 13:15    2
  Z miłości do męża gotowa na  wszystko
Z miłości do męża gotowa na wszystko

Aneta Krasińska w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą wyjaśnia, skąd pomysł na książkę, której akcja toczy się w łódzkim getcie. To historia nauczycielki, która dobrowolnie przekracza granice getta. Wstrząsająca opowieść oparta na autentycznych ludzkich losach. Początek II wojny światowej. Łódź. Młoda nauczycielka Laura, z miłości do męża pochodzenia żydowskiego, podejmuje drastyczną decyzję i dobrowolnie zamieszkuje z jego rodziną w łódzkim getcie. Mimo wielu obaw nie jest do końca świadoma, co to oznacza. Wie jedno: nie potrafi żyć bez swojego ukochanego. W getcie szybko doświadcza skrajnej biedy. Poznaje doświadczenie śmierci. Stłoczeni na niewielkim kawałku ziemi Żydzi umierają na jej oczach każdego dnia, a ona nie może temu zaradzić. Wycieńczająca, wielogodzinna praca i głód stają się jej codziennością, w której za wszelką cenę stara się przetrwać, a przy tym zachęcać dzieci do nauki, zachowując pozory normalności. To misja, którą pragnie realizować bez względu na okoliczności. Na początku uczy w szkole, a po jej zamknięciu organizuje lekcje w domu. Niestety Żydów, których stać jeszcze na taki przywilej, jak kształcenie dzieci jest coraz mniej. Z czasem pieniądze potrzebne są przede wszystkim na… utrzymanie się przy życiu. Laura jest gotowa na wszystko, by ocalić rodzinę męża, i nawet w najtrudniejszych chwilach, gdy ukochany trafia do więzienia, nie traci nadziei, że uda im się uniknąć najgorszego.

10.04.2022 11:27
Radiowy RTG - Jerzy Podbrożny 05.04.2022
Radiowy RTG - Jerzy Podbrożny 05.04.2022

Gościem audycji Radiowy RTG był Jerzy Podbrożny

05.04.2022 19:15
Ma w sobie ducha rock’n’rolla
Ma w sobie ducha rock’n’rolla

Urodziłem się za późno - mówi Łukasz Łyczkowski w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO jest dowodem na to, że rock&roll nie umiera i jest nadal silny. Wokalistą zespołu jest Łukasz Łyczkowski, najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. Na YT utwory zespołu wyświetlono już ponad 23 miliony razy. Zespół istnieje na rynku muzycznym od 18 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce rockowej wywodzącej się z lat 60 - tych i 70 - tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hard rockiem oraz otwartością na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charyzmatycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych skąpanych w organach Hammonda i okraszonych znakomitą sekcją rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. Debiutancki album zespołu ,,W drugą stronę” zostały wydany jesienią 2011 roku zdobywając pochlebne recenzje w branży muzycznej oraz uznanie publiczności. W tym okresie Łukasz Łyczkowski & 5 RANO rozpoczęli pasmo sukcesów na uznanych festiwalach i zdobywali coraz większą rozpoznawalność. W 2017 roku Łukasz Łyczkowski decyduje się na udział w najpopularniejszym programie muzycznym w Polsce - ,,Voice of Poland”. Finalnie zajął 2 miejsce zostając najlepszym męskim głosem VIII edycji tego show. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”. Zespół koncertował po całej Polsce, aby dotrzeć swoją muzyką do jak największego grona odbiorców i szerzyć rock & rolla. Zespół posiada oficjalny Fan Club "Czarne Anioły", który wiernie i licznie stawia się na koncertach zespołu w różnych częściach kraju. Album ,,CREDO” - jak mówią sami muzycy - to ich najważniejsze dotychczasowe dzieło, przy którym mogli pokazać swoją dojrzałość. Jeszcze bardziej niż przy poprzednich wydawnictwach zacierają muzyczne granice i czerpią ze wszystkiego, co muzyka przyniosła im najlepszego. Eklektyczna mieszanka wpływów i pomysłów pozwala wymknąć się próbom sztywnego zaszufladkowania gatunkowego. Każdy utwór, choć zgoła inny, składa się na spójny przekaz skierowany prosto w słuchacza - ,,niesiemy płomień Rock & Rolla i mamy coś do powiedzenia”. Album swoim kunsztem okrasili Sebastian Riedel i Wojtek Cugowski tworząc znakomite duety wokalne z popularnym ,,Łyczkiem”. Foto.: Ania Papierok

03.04.2022 13:20
Reklama
Reklama