Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 11:35
Reklama prosto i po polsku

Audycje

Ocali nas miłość
Ocali nas miłość

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Napisała dwanaście powieści i reportaż historyczny „Wilcze dzieci”. Po bestsellerowej kresowej sadze „Wiek miłości, wiek nienawiści” o ziemiańskiej rodzinie Ostojańskich, w pierwszym tomie serii „Opowieść warmińska” poznajemy losy ubogiej rodziny Joachima Langera, ukochanego Oleńki Ostojańskiej. Drugi tom to „Ocali nas miłość”. Powieść obyczajowa z historią w tle, świetna w swoim gatunku. W rozmowie z Grażyną Bolimowska-Gajdą o nieznanym obliczu Warmii i swoich pasjach historycznych.

03.09.2023 12:46
Nasze ciało to najwspanialszy instrument
Nasze ciało to najwspanialszy instrument

Julia Skuza - studiuje śpiew solowy w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. w październiku rozpocznie swój trzeci rok śpiewu solowego w klasie prof. dr hab. Bożeny Harasimowicz. Marzę, by występować na scenach operowych, o tym i nauce śpiewu w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

03.09.2023 11:24
Tęsknię za tobą - potrafi wyśpiewać swoją tęsknotę
Tęsknię za tobą - potrafi wyśpiewać swoją tęsknotę

Małgorzata Skrzyniarz - wokalistka, autorka tekstów. Śpiewa w wielu językach – angielskim, włoskim, portugalskim. Poza tworzeniem swoich utworów, fascynuje się produkcją teledysków oraz tańcem. Wydała właśnie singiel "Tęsknię Za Tobą". W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą mówi - najważniejsze to zachować dystans. "Tęsknię za Tobą" jest wyrazem błogiego stanu miłości, wolności, uniesień i tęsknoty za drugą osobą. Czasami wdziera się niezdecydowanie w relacji, co doprowadza do poważnych przemyśleń. Mimo, że chcemy kochać i czuć się kochani, to zastanawiamy się, czy nie pójść w inną stronę. Czy nie byłoby łatwiej i wygodniej iść samotnie przez życie? Ta opcja wydaje się być atrakcyjna, ale jedno jest pewne - życie w samotności nie jest dla każdego. Można kochać na swój sposób - może nie tak "jak oczekuje tego świat", o czym śpiewałam w moim poprzednim utworze. Każdy z nas może mieć chwile zwątpienia i to jest okej! Ważne, aby pokonywać trudne chwile i być dla siebie najlepszym przyjacielem. W swoich tekstach łączy różne spojrzenia na relacje obserwując dzisiejszy świat i ubierając swoje myśli w melodie, które w połączeniu z brzmieniem funku i popu tworzą rytmiczny i energetyczny klimat. Ostatnie single artystki: "Idealny stan", "Nowa ja", "Nie potrafię kochać" i najnowszy "Tęsknię za Tobą" zwiastują dojrzały początek muzycznej drogi, dalszego rozwoju artystycznych wyzwań i piękną przygodę z twórczą pasją. Skrzydła rozwija pod okiem najlepszych trenerów wokalnych w Polsce, m. in. w Wild Voices Paulina Mączka. W 2022 roku uczestniczyła w warsztatach wokalnych i artystycznych Agnieszki Hekiert oraz Natalii Niemen. W 2023 roku uczestniczyła w projekcie tworzenia kursoksiążki Trelelele Ukulele, nagrywając w studio ścieżki wokalne do 21 utworów przeznaczonych do edukacji muzycznej dzieci.

27.08.2023 22:26
To może być wakacyjny przebój!
To może być wakacyjny przebój!

Arek Arrk Stępien - kompozytor, aranżer, wokalista z premierową piosenką „Ciągle lubię”. Wakacyjna propozycja, jak twierdzi autor, w trochę sentymentalnym klimacie, ale wakacje to również refleksja i powroty do przeszłości. Utwór melodyjny i ciepły jak lato. Jeśli posłuchacie z pewnością dostrzeżecie dźwięki charakterystyczne dla piosenek Arka, który traktuje muzykę jako bardzo przyjemne hobby. Za to również go cenimy.

27.08.2023 13:19
Noc poezji i muzyki za nami i sochaczewska Lady D
Noc poezji i muzyki za nami i sochaczewska Lady D

O Festiwalu Noc Poezji i Muzyki Wąskotorówka 2023 mówią: Mirona Miklaszewska, Bogumiła Nowak i Aldona Latosik. Oj działo się w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Konkursy rozstrzygnięte, Sochaczewska Lady D wybrana!

27.08.2023 13:12
Grażyna Auguścik o polskiej i amerykańskiej scenie jazzowej
Grażyna Auguścik o polskiej i amerykańskiej scenie jazzowej

Piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu jazzowych i undergroundowych projektach nagraniowych innych artystów, prowadząc równocześnie własną wytwórnię płytową. "2 The Light" to nowa autorska płyta Grażyny Auguścik. Nagrana z muzykami amerykańskimi (John Kregor, Rob Clearfield, Howard Levy, Paulinho Garcia), polskimi (Jarek Bester, Mateusz Smoczyński, Krzysztof Pabian) szwedzkimi (Stefan Pettersson, Michael Pettersson, Sebastian Peterson, David Noren, John Emanuelsson). Aranżacjami i produkcją muzyczną zajął się Stefan Pettersson, z którym Grażyna współpracowała przy płytach “To I hola”, “River”, Past Forward”,“The Light”, “Andanca”. “2 The Light”- to dążenie do światła, muzyka niosąca nadzieję, spokój, miłość. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą zauważa, że Ameryka to nie jest kraj, w którym łatwo przychodzi sukces. Trzeba na niego zapracować, nie każdy artysta jest w stanie podołać takiemu wyzwaniu. Wielu po drodze rezygnuje i porzuca sztukę, ona należy do tych, którzy nie poddawali się i osiągnęła to, czego pragnęła. Śpiewa, czyli robi to, co kocha. Photo by Krystyna Andryszkiewicz

13.08.2023 12:57
Bartosz Ciura o swoim debiucie wokalnym na scenie sochaczewskiego amfiteatru
Bartosz Ciura o swoim debiucie wokalnym na scenie sochaczewskiego amfiteatru

Ma 17 lat, jest uczniem 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Chopina w Sochaczewie. Śpiewa od dziecka, ale od roku nagrywa piosenki i teledyski, które zamieszcza w internecie. Jego najnowsza piosenka to "Bez odpowiedzi". Bartosz jeszcze poszukuje swojego miejsca w muzycznej rzeczywistości, ale pisze, komponuje pod okiem swojego nauczyciela Pawła Bogdanowicza, który napisał tekst do jego najnowszej piosenki.

13.08.2023 10:53    1
Podąża za głosem miłości
Podąża za głosem miłości

Za głosem miłości - najnowsza powieść Anety Krasińskiej To będzie dylogia - zapowiada autorka, na razie do rąk czytelników trafił tom pierwszy i ci, którzy sięgnęli po książkę, zapewne czekają z niecierpliwością na kontynuację. Wyraziści bohaterowie i wartka akcja przykuwają uwagę czytelnika, trudno oderwać się od lektury, tym bardziej, że akcja rozgrywa się współcześnie, a problemy, przed którymi stają bohaterowie, mogą pojawić się w życiu każdego z nas - przyznaje autorka, z którą rozmawia Grażyna Bolimowska-Gajda. Luiza z trudem łączy pracę i studia dziennikarskie. Pracowita i sumienna dziewczyna ze zdumieniem patrzy na nowych znajomych, którym wszystko przychodzi bez trudu. Gdy nieporozumienie rozdziela przyjaciół, a na horyzoncie pojawia się interesujący chłopak, Luiza traci dla niego głowę. Wraz z nową miłością wszystko się zmienia, a szczęście nareszcie zaczyna się uśmiechać. Tylko czy sielanka może trwać wiecznie? Czy w imię miłości Luiza porzuci marzenia? Czy stawi czoła manipulacjom i kłamstwom? Czy zdoła dostrzec swoje potrzeby i upomnieć się o nie? Miłość – największa siła. Kiedy jednak przytrafi się komuś zbyt młodemu, naiwnemu… może pokazać inną twarz. Co się wydarzy, gdy przez nią stracisz ocenę sytuacji? Kiedy – w najlepszej wierze - dasz się uwikłać w sieć kłamstw? Co cię wtedy ocali? To trzymająca w napięciu opowieść o wielkiej sile niewłaściwej miłości. Polecam! Agnieszka Lis Obowiązkowa lektura dla wszystkich kobiet wkraczających w dorosłość. To mądra i pouczająca historia pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Polecam. Izabella Frączyk.

06.08.2023 13:21    1
Ramona Rey - muzyka jest najważniejsza
Ramona Rey - muzyka jest najważniejsza

„To minie” - wakacyjny przebój od Ramony Rey - wokalistki i autorki tekstów, która, jak sama mówi, idzie pod prąd. Ta piosenką zapowiada nowy etap w życiu artystki. Ramona w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą zapewnia, że jest pogodną osobą, z optymizmem patrzy w przyszłość i otacza się ludźmi, którzy kochają życie tak jak ona. Nie bez powodu piosenka "To minie". Piosenka od momentu premiery zbiera entuzjastyczne komentarze fanów, a także przyciąga nowych słuchaczy szukających letnich, lekkich brzmień. Ramona znana z oryginalnego stylu i niebanalnych tekstów, tym razem postawiła na prostotę, uniwersalność oraz nostalgię lat 80. Jest melodyjnie, radiowo i nośnie. Utwór przekazuje nadzieję i optymizm, utwierdza w przekonaniu, że wszystko co złe przeminie. W sieci dostępny jest już klip nakręcony pośród łąk i kwiatów. Jego letnia, psychodeliczna, pozytywna aura porywa, daje szanse na chwilowe zapomnienie i oderwanie od rzeczywistości. Jego autorem jest młody reżyser Wiktor Żmijewski, za kostiumy odpowiada Sebastian Szarata. Trzy miesiące temu ukazał się singiel „Kocham”, który rozpoczął ejtisową erę w twórczości Ramony. Klip do piosenki osiągnął ponad milion odsłon na YouTube.

06.08.2023 11:45
Postaw stopę na naszym muzycznym księżycu
Postaw stopę na naszym muzycznym księżycu

Footprints On The Moon - zespół z Kłodzka, grupa powstała dwa lata temu. Występują w składzie: Wojciech Sędrowicz, Paweł Rachelski, Irek Panasewicz. Muzycznie trudno się definiują, w każdym razie grają z miłością, mają mnóstwo pozytywnej energii. 15 lipca wystąpili w Sochaczewie na Amfiteatr Young Festival. Byli zachwyceni, amfiteatrem, atmosferą, a publiczność też przyjęła ich bardzo ciepło. Chcą dalej piosenkami opowiadać ciekawe historie i łączyć je z muzyką.

16.07.2023 13:01    1
Ciemne strony życia modelek
Ciemne strony życia modelek

Monika Goździalska - modelka, celebrytka, uczestniczka konkursów piękności. W swojej książce „Skandaliczne życie modelek” opowiada o ciemnych stronach kariery w modelingu. Choć zaznacza, że historia jest częściowo fabularyzowana, to jednocześnie nie ukrywa, że w wielu aspektach oparta na faktach. Wyjechała do Paryża jeszcze jako nastolatka. Pozowała dla czołowych francuskich fotografów mody, jak mówi - dwa lata pracowała, by oddać pieniądze agencjom i moc zarabiać na swoje konto. . W 1999 roku Monika została wybrana Twarzą Europy. W swojej książce pisze o przemocy, seksie, alkoholu, które w tym środowisku są codziennością i trzeba mieć dużo szczęścia, żeby przetrwać i odnieść sukces.

16.07.2023 11:09    1
Juliusz Machulski i jego powieściowy debiut
Juliusz Machulski i jego powieściowy debiut

Nazywany królem polskiej komedii. "Vabank", "Vabank II, czyli riposta", "Seksmisja", "Kiler", "Vinci", "Pieniądze to nie wszystko", "Ile waży koń trojański", "Kołysanka", "Volta" - to tylko niektóre tytuły filmów Juliusza Machulskiego doskonale znane Polakom. Teraz zadebiutował jako autor powieści kryminalnej "Wisząca małpa". Przezabawna czarna komedia retro. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o swoich doświadczeniach reżyserskich, obsadzie aktorskiej swoich najsłynniejszych komedii - okazuje się, że Cezary Pazura wcale miał nie być słynnym Kilerem. Na szczęcie, jak mówi- scenariusza bez Pazury nie zrealizował. Jeremi Felicki właśnie zaczął pracę jako kierowca w II Departamencie MSW. W niedzielę 13 sierpnia 1961 roku zawozi ministerialną delegację do siedliska Gadastruga na Kaszubach. Tam pułkownik Henke i major Poletyło mają wręczyć Order Budowniczych PRL towarzyszowi Karolowi Podkalickiemu, który właśnie kończy 50 lat. Gospodarza nie można jednak nigdzie znaleźć. Wkrótce obsługa siedliska odkrywa jego zwłoki w schronie przeciwatomowym, a obok... powieszoną małpę. Zagadkę morderstwa mogą wyjaśnić taśmy z podsłuchu...

09.07.2023 12:58    2
Lilie królowej, czyli kobiety mądre i odważne
Lilie królowej, czyli kobiety mądre i odważne

"Siostry", "Wiedźmy", "Matki" - saga średniowieczna, której bohaterkami są dwie kobiety i ich burzliwe losy. "Lilie królowej" najnowsza powieść Lucyny Olejniczak to swoisty hołd złożony ukochanemu miastu autorki - a jest nim Kraków -, w którym zdarzają się rzeczy niezwykłe. "Siostry", "Wiedźmy", "Matki" - na razie trzy tomy, a w przygotowaniu już czwarty - jak zapewnia autorka. Wspaniałe, mądre kobiety, ich niezwykłe losy i dramatyczne wydarzenia, wokół których rozgrywa się akcja powieści. - Lekarstwo ma być drogie, tylko wtedy ludzie mu ufają - mówi stary doświadczony aptekarz do Mildy, bohaterki powieści Lucyny Olejniczak, która z racji wykształcenia lubi czasem zapuszczać się w tajemnicze rewiry medycyny. A dlaczego, o tym już w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą w audycji "Kultura w niedzielę".

09.07.2023 10:37
Ewa Pawlak z zespołu IINÁ!
Ewa Pawlak z zespołu IINÁ!

Nazwa zespołu w języku Nawaho oznacza życie i nadaje kierunek muzyczny ku różnorodności ujętej w proste środki. Osią utworów są teksty, które stanowią punkt wyjścia dla ekspresji muzycznej. Muzyka IINY często budzi skojarzenia z nurtem cold wave, ale również posiada znamiona synth popu, popu lirycznego, można ją określić mianem „dream zone”. Debiut IINY jest z pewnością warty odnotowania na polskiej scenie muzycznej, a pierwsza płyta jest zapowiedzią rozwijającej się i obiecującej muzycznej działalności zespołu. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą o artystycznych fluidach Olsztyna i przenikaniu się natury i muzyki. IINÁ to olsztyńskie trio stworzone przez liderkę zespołu, autorkę piosenek oraz wokalistkę i instrumentalistkę Ewę Pawlak, skrzypaczkę Dominikę Cieślak i perkusistę Jacka Ruczko. Wspólnie aranżują utwory, a na scenie tworzą energiczne i magiczne brzmienie zbliżone do skandynawskiego minimalizmu. Połączenie instrumentów akustycznych i elektronicznych pozwala na ujęcie przekazu lirycznego w prostej, ale nieprzypadkowej formie. Debiutancka płyta „Młoda” tworzy liryczną opowieść o tęsknocie, osobistych dążeniach ku spełnieniu, miłości, o rozpadzie i pożegnaniach. W drodze poszukiwania różnorodności ekspresji i eksperymentowania z fakturą oraz z brzmieniem samego języka utwory zostały napisane zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Płyta ta została wyprodukowana i zaaranżowana we współpracy z producentem, multiinstrumentalistą oraz kompozytorem Marcinem Rumińskim, a nad finalnym brzmieniem czuwał Michał Kupicz, realizator miksu i masteringu. Całość dopełnia adekwatnie minimalistyczna oprawa graficzna autorstwa Marty Dunder. 📸Foto: Lidia Dzwolak

02.07.2023 12:48
Marcin-Hugo Bader i jego Okno Sztuki w każdą niedzielę lipca i sierpnia
Marcin-Hugo Bader i jego Okno Sztuki w każdą niedzielę lipca i sierpnia

Dwie inicjatywy artystyczne firmowane przez Marcina Hugo Badera pierwsza to Okno Sztuki, a druga to zbiorowa wystawa malarstwa sochaczewskich twórców zatytułowana Iskra. O malowaniu pejzaży i współpracy z sochaczewskimi artystami w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Marcin Hugo Bader Urodził się w 1976 r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie w 1996r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w 2002 r. w pracowni malarstwa prof. W. Szamborskiego, aneks z grafiki u prof. W. Winieckiego, aneks z rzeźby u prof. G. Zemły. Laureat Konkursu Grafika Warszawska - Nagroda Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków za najlepszą grafikę miesiąca - październik 2002. Maluje pejzaże, portrety, kobiety, martwe natury.

02.07.2023 11:09    2
W "Bez przebaczenia"  Grzegorz Kapla zagląda do teczek bezpieki
W "Bez przebaczenia" Grzegorz Kapla zagląda do teczek bezpieki

Grzegorz Kapla zanim zajął się pisaniem powieści, pracował dla kilku redakcji, zjeździł ponad sto krajów, trochę się wspinał, pływał w oceanie, zarabiał, robiąc wywiady ze słynnymi ludźmi, i bezskutecznie szukał domu. "Bez przebaczenia" to jego piąta powieść, jak sam wierzy – najlepsza. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą o emocjach, jakie towarzyszą autorowi podczas pisania, wyzwaniach, które na niego czekają, ale także o tym, dlaczego bohaterka jego książki jest kobietą policjantką. Inaczej być nie mogło-to pewnik. Czy trenowanie boksu to dobre zajęcie dla pisarza?

18.06.2023 13:24
Jadźka - śpiewa, gra na pianinie i na saksofonach, pisze teksty i komponuje
Jadźka - śpiewa, gra na pianinie i na saksofonach, pisze teksty i komponuje

Jadwiga Kłapa-Zarecka, zwana Jadźką z zawodu jest lekarzem, ale na razie na pierwszym planie postawiła muzykę. „Punkt Styku” to jej najnowszy album (a zarazem debiutancki od momentu rozpoczęcia solowej kariery). Góralka urodzona w Ustroniu, która przeprowadziła się i zamieszkała na mazowieckiej wsi. Wraz z mężem producentem muzycznym Pawłem Zareckim zamieniła dom w studio nagraniowe, z którego może transmitować swoje koncerty online. Grażynie Bolimowskiej-Gajdzie opowiada o swoich muzycznych korzeniach i tworzeniu, które jest dla niej najważniejsze. Jej debiutancki album składa się z trzech warstw jej autorstwa: muzycznej, literackiej i graficznej. Wyścielone ręcznie malowaną, kwiecistą wyklejką czarne pudełko zawiera 15 kompozycji określonych przez 15 symboli na kartach, które z kolei wplecione są w wiersze i opowiadania z ukrytej w podwójnym dnie książki. Wszystkie elementy stanowią całość. Źródła inspiracji to osobiste przeżycia Jadźki, jej wspomnienia, historie jej pacjentów (autorka jest lekarzem), wyznania miłości, a także hołd oddany przodkom i utraconym dzieciom. Paradoksalnie to właśnie czas żałoby stał się bezpośrednim impulsem do stworzenia tego dzieła. Jadźka ma dziwną umiejętność przedstawiania tematów bolesnych i trudnych w sposób lekki. Muzyka jest dla niej drogą do ponownego przejścia przez ciemną dolinę, w poszukiwaniu wyjścia, powrotu do światła, wolności, zachwytu nad ulotnym pięknem. I tym dzieli się ze swoimi słuchaczami. Warstwa graficzna to jej rysunki, szkice, ozdoby na zdjęciach Bartka Zaranka, to także ilustracje w książce. Opowiadania to absolutny debiut literacki, podróż po miejscach, których dawno już nie ma, opowieść inspirowana pracą lekarską, to szeroki wachlarz emocji, od tęsknoty, przez obrzydzenie, nienawiść, smutek, bezsilność do radości, euforii, to także obserwacja problemów współczesnego świata. W twórczości Jadźki wszystko dzieje się na punktach styku: muzyki, literatury, sztuk wizualnych; na pograniczu różnorodnych gatunków muzycznych, od jazzu, przez poezję śpiewaną, klasykę, folk, aż po rock; na pograniczu świata muzyki i świata medycyny. Album powstał dzięki współpracy z wieloma cenionymi i znanymi artystami: m.in. Pawlem Bzimem Zareckim, Maćkiem Szczycińskim, Pawłem Dobrowolskim, Krzysztofem Lenczowskim, Mateuszem Smoczyńskim, fotografem Bartkiem Zarankiem.

18.06.2023 12:09    1
Kobiety z odzysku - pożegnanie z sagą
Kobiety z odzysku - pożegnanie z sagą

Izabella Frączyk mówi, że żegna się ze swoimi bohaterkami. Przez 11 lat nie rozstawała się z nimi., pora podjąc kolejne wyzwan ia m ówi w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Co tym razem przytrafia się głównym bohaterkom? Agata spełnia się zawodowo jako wedding planner i układa sobie życie bez oczekiwań na fajerwerki. Zuzka natomiast niezmiennie uczestniczy w rehabilitacji Ahmeda, niestety stopniowo traci motywację. Jego zdrowotna przypadłość mocno komplikuje wspólne życie. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Przemek. Zuzka nie kryje zainteresowania atrakcyjnym znajomym. Czy wyjazd do Egiptu pomoże wyjaśnić nękające ją kwestie? Czy Agata wreszcie da szansę miłości? Czy knute przez wrogów podłe intrygi finalnie doczekają się wyjaśnienia? Po raz kolejny zapraszamy do świata Zuzki, Gośki, Felicji i Agaty. To frapująca i pełna przygód opowieść o przyjaźni, zaufaniu i o tym, co w trudnych chwilach bywa naprawdę ważne.

11.06.2023 12:23
Wielka Gala Cameraty Mazovii
Wielka Gala Cameraty Mazovii

Artur Komorowski - dyrygent Cameraty Mazovii. Do współpracy przy koncercie „Akcenty i nie tylko” zaproszeni zostali wokaliści: Daria Kobierecka, Albert Szułczyński, Wiktor Szczepanik oraz podopieczni grupy wokalnej z Klubu Piosenki prowadzonej przez Jolantę Kawczyńską. W koncercie wystąpią również soliści instrumentaliści, którzy wraz z orkiestrą zaprezentują m.in. takie przeboje jak: „Sweet Home Alabama”, „Amazing Grace”, „Ai no Corrida”, „Birdlan”, czy „Fields of Gold” z repertuaru Stinga i wiele innych przebojów.

11.06.2023 10:47    1
Kradzieże, porwania, podpalenia, czyli najgłośniejsze sprawy
Kradzieże, porwania, podpalenia, czyli najgłośniejsze sprawy

Krzysztof Rutkowski – detektyw, przedsiębiorca i polityk, w latach 2001–2005 poseł na Sejm IV kadencji, w 2004 deputowany Parlamentu Europejskiego do V kadencji, od czasu do czasu aktor i piosenkarz, kocha social media i generalnie docenia media. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą o kradzieżach, podpaleniach, porwaniach.

04.06.2023 11:46    1
Daliśmy się zmanipulować - mówi Tanya Valko
Daliśmy się zmanipulować - mówi Tanya Valko

Nim powstała ta książka "Arabska ofiara" Tanya Valko pojechała do Kataru, by sprawdzić, ile prawdy jest w tym, o czym można było usłyszeć w mediach., że oto Katarczycy wykorzystują wynajętych robotników, którzy umierają przy budowie stadionów. A jak jest naprawdę? Przeciętny Katarczyk i tak jest zamożniejszy od Polaka Greka czy Portugalczyka mówi w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą. Tanya Valko - arabistka, pisarka i podróżniczka. Mieszkała w krajach muzułmańskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji, przez ponad 25 lat. Kiedy żyła na Bliskim Wschodzie, odwiedziła prawie wszystkie kraje Półwyspu Arabskiego, w Bahrajnie bywała nawet co miesiąc. Wielokrotnie podróżowała do Kataru. "Arabska ofiara" to 16 tom orientalnej sagi.

28.05.2023 11:57
Reklama
Reklama