Kit pszczeli – co to jest?
Kit pszczeli (propolis) to gęsta substancja żywiczna, którą produkują pszczoły z pąków oraz kwiatów i roślin. Substancja ta cechuje się specyficznym zapachem oraz zmienną barwą, która może być żółta, ciemnozielona, brązowa, a nawet czarna. Propolis jest wytwarzany w celu budowy ścian ula, a także uszczelniania szpar i otworów w ulu. Środowisko medycyny naturalnej ceni sobie ten pszczeli produkt i uznaje go za jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Aby zaopatrzyć się w niego, koniecznie odwiedź sklep z produktami z propolisu https://www.zdrowiebezlekow.pl/blog/czopki-globulki-propolisowe-n105
Kit pszczeli składa się z pyłku kwiatowego, wosku pszczelego, substancji lotnych, jak i również domieszek. Dla człowieka propolis stanowi doskonałe źródło witamin, minerałów, aminokwasów, jak i również polifenoli. Kit pszczeli to także nieocenione źródło cynku, magnezu i wapnia. Stosując go na przeziębienie, trzeba jednak zwrócić uwagę na o, iż może powodować on reakcje alergiczne. Zwłaszcza dzieje się tak u osób, które zmagają się z alergią na produkty pszczele. Ci, co nie mają alergii, jednak przyjmują jakieś leki na stałe, powinni koniecznie skonsultować przyjmowanie propolisu z lekarzem.
Propolis a przeziębienie — jakie są skutki jego przyjmowania?
Propolis jest często rekomendowany na przeziębienie przez środowisko medycyny naturalnej, ponieważ jego działanie lecznicze zostało już dowiedzione naukowo. Ten produkt pszczeli głównie wykazuje działanie: przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, a także przeciwwirusowe. Dodatek propolisu wspiera działanie stosowanych antybiotyków, a sam w sobie wykazuje działanie pobudzające na układ odpornościowy. Leczenie przeziębienia przy pomocy propolisu to jedynie jedno z wielu jego zastosowań. Na uwagę zasługuje jednak efektywność działania podawanego preparatu. Badania naukowe wykazują, iż prozdrowotne właściwości propolisu to głównie zasługa kwasów fenolowych, terpenoidów oraz flawonoidów.
Propolis można podawać na przykład w formie nalewki propolisowej. W takich sytuacjach należy wymieszać ją z wodą lub miodem. W przypadku preparatu bezalkoholowego można śmiało stosować go bez rozcieńczania w wodzie. W walce ze stanami zapalnymi dróg oddechowych, kaszlu, jak i anginy, przeziębienia i zapalenia oskrzeli, można przyjmować nalewkę propolisową w postaci 15-20 kropli na kieliszek wody, bądź na łyżkę cukru. Przed połknięciem substancji należy ją chwilę przytrzymać w ustach. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w produkt pszczelarski, szczególnie w okresie zimowo-wiosennym, gdy łatwiej się przeziębić.