Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 5 grudnia 2024 03:35
Reklama jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją

A co ty wiesz o podologu?

Martwisz się dziwnymi plamami na stopach, wrośniętymi paznokciami albo przeszkadzają ci zdeformowane palce? Warto przemyśleć, czy nie wybrać się do podologa, specjalisty od stóp i paznokci.
A co ty wiesz o podologu?

Czym zajmuje się podolog?

Podolog zajmuje się diagnozą zmian chorobowych występujących w obrębie stóp i paznokci. Ważne słowo: jest specjalistą, nie zaś medykiem. Mimo to kompetencje Podolog Łódź są czymś więcej niż tymi, które spotkamy w gabinetach kosmetyczek. Certyfikaty, szkolenia i konferencje plasują go wyżej w hierarchii od kosmetyczki. Warto zauważyć, że zakres jego wiedzy, doświadczenia i pracy nie ogranicza się tylko do kwestii estetycznej, lecz obejmuje też zdrowotne.

Jak znaleźć dobrego podologa?

Wybór odpowiedniego Gabinet podologiczny Łódź może być trudny, biorąc pod uwagę, że sam zawód jeszcze nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Jeśli zatem nie możesz polegać na opiniach rodziny i przyjaciół, bo nikt dotychczas z tego typu usług nie korzystał, spróbuj posiłkować się opiniami klientów w internecie. Każdą stronę internetową danego gabinetu trzeba sprawdzić, szukając w niej informacji o kursach, szkoleniach, sympozjach i konferencjach oraz o prestiżu organizatorów tego typu wydarzeń na przykład szkół wyższych czy klinik. Kiedy już upatrzymy sobie dane miejsce, zobaczmy listę wykonywanych zabiegów i ich cenę.

Co leczy podolog?

Zadaniem podologa jest diagnostyka, profilaktyka i leczenie stóp oraz paznokci. Sprawdźmy zatem, z jakimi konkretnie problemami najczęściej przychodzą do niego klienci:

  • Grzybica stóp;
  • Wrastające paznokcie;
  • Pękające pięty;
  • Kurzajki;
  • Brodawki;
  • Odciski;
  • Modzele;
  • Rekonstrukcja paznokci;
  • Łuszczyca;
  • Terapia stanów zapalnych;
  • Opieka nad stopą cukrzycową,
  • Likwidacja paznokci zmienionych chorobowo;
  • Rekonstrukcja paznokci.

Jak zatem widzimy, podolog w swojej codziennej pracy musi mierzyć się z czymś o wiele bardziej specjalistycznym niż tylko pedicure, aczkolwiek nie zapominajmy, że wykonamy u niego tzw. podstawowy zabieg, polegający między innymi na oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych.

Czy obawiać się pierwszej wizyty?

Nie trzeba stresować się pierwszą wizytą. Profesjonalny podolog zadba o nasz komfort psychiczny. Ostatecznie stopy są tymi częściami ciała, które dość łatwo zaniedbać oraz które podlegają uszkodzeniom choćby ze względu na ciężar, jaki codziennie muszą dźwigać. Pamiętajmy, że osoba zajmująca się stopami musi cechować się nie tylko fachową wiedzą, ale też wysoką kulturą osobistą, empatią i indywidualnym podejściem.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podolog przeprowadzi wywiad – zapyta, z czym przychodzimy oraz jakie są nasze oczekiwania. Zapyta też o kontuzje, dolegliwości choroby oraz o przyjmowane leki i suplementy, dlatego dobrze przygotować sobie ich listę.

Kolejny etap badania może objąć sposób chodzenia pacjenta, symetrię jego stóp, sprawdzeniu kształtu stopu, ruchomości stawów. Po ocenie stanu paznokci i ewentualnym pobraniu próbek, na życzenie może przeprowadzić profesjonalny pedicure, polegający na obcięciu paznokcia, wyrównaniu, usunięciu zrogowaceń i wygładzeniu skóry.

Jak widać, wizyta u podologa jest kompleksowa i obejmuje różne aspekty dotyczące zdrowia i estetyki stóp.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklamajak rozmawiać ze sztuczną inteligencją
Reklama
Reklama