Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 08:21
Reklama prosto i po polsku

Zabezpiecz swój dom na czas wyjazdu: 6 podstawowych wskazówek

Prawo Murphy’ego dla podróżujących: Jeśli coś ma pójść źle, to zdarzy się do podczas twojego urlopu. Powrót do domu z długo oczekiwanego urlopu może być traumą, gdy okaże się, że nie ma do czego wracać – mieszkanie jest puste. Można zabezpieczyć się przed taką sytuacją
Zabezpiecz swój dom na czas wyjazdu: 6 podstawowych wskazówek

Oto kilka wskazówek.

  1. Poproś o pomoc przyjaciela/życzliwego sąsiada

Najprostszym rozwiązaniem jest poproszenie przyjaciela, członka rodziny lub zaufanego sąsiada, żeby zwracał uwagę na nasze mieszkanie. Poproś, żeby raz dziennie przejechali koło twojego miejsca zamieszkania, od czasu do czasu zabrał pocztę ze skrzynki, wieczorem zapalił światło.

  1. Nie informuj potencjalnych złodziei o swoich planach urlopowych na mediach społecznych

W świecie, w którym wszystko się wrzuca do Internetu, ważne jest, żeby informacje, którymi się dzielimy, selekcjonować. Kto dokładnie czyta nasze posty na Facebooku? Anonimowość Internetu powoduje, że łatwiej jest nam się pewnymi rzeczami dzielić, co nie zmienia faktu, że nie możemy ręczyć za każdego, który te wiadomości czyta. Czy oświadczylibyśmy w tłumie pełnym obcych ludzi, że wyjeżdżamy na dwa tygodnie? Jeśli nie, pomyślmy, zanim zrobimy coś takiego w sieci.

  1. Rolety zasłonięte czy odsłonięte?

Zanim wyjedziemy na wakacje, często zasłaniamy rolety, by uniemożliwić ludziom zaglądanie do naszego mieszkania czy domu. Z drugiej strony zasłonięte rolety ograniczają widoczność tym, którzy chcą nam zaoferować pomoc – policji, przyjaciołom, sąsiadom. Co zatem powinniśmy zrobić? Najlepiej, żeby zasłony były tak, jak zazwyczaj są, gdy jesteśmy w domu.

  1. Światła są zapalone, ale nie ma nikogo w domu

Nie zostawiaj zapalonych świateł podczas całego okresu swojej nieobecności. Rachunek za światło będzie większy niż rata hipoteczna. Poza tym zapalone przez całą noc światło też nie wygląda naturalnie. Zamiast tego możesz kupić takie z ustawionym czasem włączania i wyłączania i odpowiednio je ustawić.

  1. Wstrzymaj swoją pocztę

Zgłoś na poczcie, że cię nie będzie i poproś, żeby listonosz na okres twojej nieobecności nie przynosił listów lub jeśli taka opcja nie jest możliwa, poproś sąsiada lub znajomego, żeby tę pocztę odbierał.

  1. Nie zostawiaj zapasowego klucza

Chowanie klucza pod wycieraczką lub w doniczce kwiatka nikogo nie zwiedzie, zwłaszcza złodzieja, który odkrył, że dom stoi pusty.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama