Dzień Wisły w Dobrzykowie otworzyły o 9.00 zawody sportowe o Puchar Wisły 2017. W szeregu dyscyplin i wyzwań udział wzięły dzieci i młodzież. W ramach Obchodów Święta Wisły w Dobrzykowie odbyło się uroczyste poświęcenie Krzyża Wodniaków upamiętniającego wiślane dziedzictwo Jordanowa, Dobrzykowa, Nowego i Polskiego Troszyna.. Uroczystość miała miejsce przy wale przeciwpowodziowym na pograniczu Dobrzykowa i Jordanowa – przy głównej drodze prowadzącej w kierunku Płocka.
– Odnowienie i poświęcenie Krzyża Wiślaków to pierwsze zadanie naszego nowo powstałego Stowarzyszenia Przystań 624. Krzyż Wiślaków został wzniesiony przez miejscowych szyprów i marynarzy dla pokazania ich głębokiej wiary oraz przywiązania okolicznych mieszkańców do żeglugi wiślanej. Przywróciliśmy mu blask i chcemy aby ponownie przypominał o dziedzictwie wiślanym naszych terenów – mówi Michał Szymajda – Prezes Stowarzyszenia Przystań 624.
O obchodach Roku Wisły opowiada burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak
Na uroczystości porozmawialiśmy również z Kapitanem Żeglugi Śródlądowej, Stanisławem Fidelisem,
W dalszej kolejności odbyły się występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Borkach, gimnazjum w Dobrzykowie oraz Amatorskiego Teatru Niewielkiego. O 17.30 na scenie pojawił się Łukasz Podymski wraz ze swoimi pokazami iluzjonistycznymi. Tuż po nim wystąpiła Szkocka Grupa, prezentując szanty i piosenki żeglarskie. O 20.00 Kapela Pieczarki przeniosła słuchaczy w bardziej folkowe klimaty, a z kolei pokaz multimedialny Mariusza Pogonowskiego przywołał wspomnienia i sentymenty do wiślanego otoczenia. Zwieńczeniem Dnia Wisły w Dobrzykowie był występ gwiazdy wieczoru, zespołu Maxel, grającego muzykę disco polo, a także zabawa taneczna do godzin nocnych.
Jakie atrakcje były jeszcze na obchodach Roku Wisły w Dobrzykowie, zapraszamy do wysłuchania relacji
Napisz komentarz
Komentarze