Remont ulicy Chodakowskiej to wspólny projekt MZDW (wymiana asfaltu, chodników, ścieżka rowerowa), władz miasta, które wykonały i opłaciły projekt przebudowy oraz dobudują oświetlenie, a także zakładu energetycznego. Ten ostatni chce w drodze przebudować podziemną sieć elektryczną wraz przyłączami do poszczególnych posesji.
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich dwa razy ogłaszał przetarg na wykonawstwo. Za pierwszym razem, gdy na inwestycję odłożono 2,5 mln, nie zgłosiła się żadna firma budowlana. Gdy samorząd Mazowsza dorzucił pół miliona i ogłosił drugi przetarg, kontraktem zainteresowały się trzy przedsiębiorstwa - spółki Strabag z Pruszkowa i warszawska Delta (ich oferty sięgnęły ok. 4,2 mln zł) oraz konsorcjum firm Drogomex Pruszków i Hydro-Instal Sochaczew Arkadiusza Siekierskiego. Zwyciężyło konsorcjum, które remont drogi wykona za 3 069 600 zł.
Jak już informowaliśmy, zakres prac jest szeroki, zakłada wymianę nawierzchni drogi, chodników, budowę ścieżki rowerowej, 330 metrów kanalizacji deszczowej oraz wjazdów do posesji. Projekt obejmuje całą ulicę od ronda Jana Pawła II do ronda Chodaków. W połowie lipca ratusz wybrał w przetargu firmę odpowiedzialną za remont już istniejącego i budowę nowego oświetlenia w ul. Chodakowskiej. Na zlecenie burmistrza za 107 tysięcy złotych prace te wykona Budwex z miejscowości Truskaw koło Izabelina. Ulicę oświetli dziewiętnaście energooszczędnych lamp. Na pięciu słupach planowana jest wymiana opraw na ledowe, pozostałe słupy będą nowe, także z oświetleniem typu LED.
Zdaniem burmistrza Piotra Osieckiego jest to efekt i kolejny przykład wzorcowej współpracy samorządów – tym razem marszałka Mazowsza i miasta. - Bardzo się cieszę, że udało się rozstrzygnąć przetarg na remont ulicy Chodakowskiej. Wierzę, że wykonawca upora się z pracami do końca sezonu budowlanego. Ten remont to będzie kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem miasta Sochaczew a samorządem wojewódzkim. Podczas swej ostatniej wizyty w Sochaczewie, pod koniec lipca, marszałek Struzik podkreślał tę naszą współpracę. Miasto sfinansowało projekt, zapłaci również za przebudowę oświetlenia w ulicy, a Mazowsze sfinansuje główne prace – tj. remont drogi. Tak samo będzie w przypadku ulicy Chopina. Wspólnie planujemy, by od ronda Jana Pawła II do przejazdu kolejowego na Kistkach wyremontować ją w przyszłym roku. To dlatego już w tym ZWiK wziął się za wymianę infrastruktury podziemnej – mówi burmistrz. - Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie w ten projekt radnemu wojewódzkiemu Adamowi Orlińskiemu. Cieszę się, że współpraca tak dobrze nam wychodzi - dodaje.
- Dotyczy to zresztą wszystkich okolicznych samorządów. Przypomnę, że dokładamy się np. do remontu powiatowej ulicy Trojanowskiej. Dziękuję staroście Jolancie Goncie i całej Radzie Powiatu, że właśnie tę drogę wybrano do remontu na ten rok. Przy okazji proszę o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców miasta. Nie ma chyba dzielnicy, w której by nie trwał jakiś remont. To trochę utrudnia nam poruszanie się, ale przecież po zakończeniu prac komfort życia w mieście znów się podniesie. I o to nam wszystkim chodzi - kończy Piotr Osiecki.
um/red.
Napisz komentarz
Komentarze