Dla tych miast opracowane będą studia możliwości wykorzystania geotermii w lokalnym ciepłownictwie, a także propozycje projektów pilotażowych. Jak konferencję podsumował burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki?
Dłuższa rozmowa z burmistrzem na ten temat jutro o 9.30 na antenie Radia Sochaczew.
Koordynatorką projektu jest prof. Beata Kępińska z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk. Rozmawialiśmy z nią po zakończeniu konferencji
W projekcie uczestniczą specjaliści z Islandii i Norwegii, którzy przebywają w Sochaczewie z wizyta studyjną. Jednym z nich jest Baldur Petursson z Islandzkiego Urzędu do spraw Energetyki, współpracujący z instytucjami korzystającymi z Funduszy Norweskich
W ramach Projektu zaplanowano wizyty studyjne w Polsce, Norwegii i Islandii, konferencje, działania promocyjne, a także m.in. opracowanie wszechstronnego raportu dotyczącego m.in. wymienionych studiów możliwości, a także propozycji rozwiązań, których wprowadzenie powinno sprzyjać trwałemu rozwojowi ciepłownictwa geotermalnego zarówno w wybranych miejscowościach, jak i w całej Polsce.
Jest to drugi projekt dotyczący ciepłownictwa geotermalnego w Polsce dofinansowany przez Mechanizm EOG. Był on poprzedzony mniejszym projektem zakończonym w czerwcu tego roku, który skupiał się na wybranych zagadnieniach dla Poddębic.
Napisz komentarz
Komentarze