Zasadniczym celem święta, ogłoszonego z inicjatywy Polskiej Izby Książki jest propagowanie czytania. Bo właśnie czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.
- Niezwykle cieszę się, że mogę się z Wami spotkać, dziękuję za zaproszenie w tak wyjątkowym dniu. Jak ten czas szybko płynie, jesteście już najstarsi w przedszkolu i powoli przygotowujecie się do nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej, pewnie uczycie się już literek, by wkrótce samodzielnie czytać książeczki – mówiła starosta witając się z przedszkolakami z grupy „Wiewiórki”, przekazując im też specjalny upominek, co wywołało jeszcze większą radość wśród zaciekawionych maluchów.
Potem było już wspólne głośne czytanie. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść lektury czytanej im przez ich gościa, ochoczo odpowiadały na pytania zadawane przez starostę na koniec każdego z fragmentów opowiadania. W rewanżu zaśpiewały kilka piosenek, prezentując swój niemały artystyczny talent i znajomość alfabetu. Grupa wraz z opiekunkami i s. Marią Ewą Ogłazą, dyrektor przedszkola zaprosiły starostę na wspólne śniadanie. Na koniec podziękowały za wizytę i wręczyły wykonane własnoręcznie słodkie serca i pamiątkową tabliczkę.
- Dziękuję dzieciom, wychowawcom i siostrze Marii za zaproszenie. Życzę Wam drogie dzieci, byście pogłębiały więź z Bogiem, Rodziną i Ojczyzną i pod okiem swoich „cioci” rozwijały wartości takie jak dobro, prawdę i piękno – mówiła żegnając się z grupą starosta Jolanta Gonta nawiązując do treści misji Przedszkola im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie.
Władze powiatu chętnie i w miarę możliwości odwiedzają placówki oświatowe Sochaczewa i okolic, nie tylko szkoły ponadgimazjalne, których powiat jest organem prowadzącym. Stworzenie odpowiednich warunków kształcenia i dbałość o młodych obywateli naszej „Małej Ojczyzny” ma dla nich bowiem, istotne znaczenie w realizacji polityki oświatowej na terenie całego powiatu sochaczewskiego.
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Napisz komentarz
Komentarze