Tradycja organizowania orkiestr jest wciąż żywa i aktualna. Projekt stworzenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz powołania Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej zrodził się po to, aby zaproponować kolejne miejsce spotkań z muzyką, miejsce, w którym muzycy będą mogli rozwijać swój talent, odkrywać swoją pasję, spędzać kreatywnie czas, uczyć się gry zespołowej, koncertować i nawiązywać przyjaźnie. Pierwszy z projektów, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do młodych muzyków, drugi - do osób w każdym wieku. Jak mówi pomysłodawczyni stworzenia orkiestr Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, próby i koncerty to szansa na odkrycie nowych talentów.
Organizatorzy liczą, że do Młodzieżowej Orkiestry Dętej dołączą absolwenci szkoły muzycznej, którzy nie zdecydowali się na kontynuację edukacji w zakresie gry na instrumencie dętym i, dzięki współpracy z nową orkiestrą, wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności, powrócą do grania, koncertowania i radości ze wspólnego muzykowania. Zajęcia orkiestr dętej i akordeonowej dzielić się będą na zajęcia zespołowe dla osób już grających i pracę indywidualną dla uczestników, którzy będą uczyć się gry na instrumentach dętych od podstaw. Wraz z rozwojem umiejętności gry początkujący instrumentaliści będą stopniowo wprowadzani do zespołu.
W czwartek 19 października o godz. 18.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego będzie można zdobyć więcej informacji dotyczących powstania orkiestr, zasad uczestnictwa w zespole. Warto nadmienić, że przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej działać będzie również sekcja rytmiczna dziewcząt tworzących grupę mażoretek prezentujących choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestry.
Napisz komentarz
Komentarze