Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 22:24
Reklama dogadać się w małżeństwie

XV konkurs makulaturowy rozstrzygnięty

Po raz piętnasty Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wraz z partnerami firmą Eco-Service S.C. oraz Remondis Sp. z o.o. zorganizowało konkurs zbiórki surowców wtórnych. Rozstrzygnięcie tej edycji miało miejsce w czwartek, 14 grudnia w siedzibie Starostwa. Nagrody uczniom wręczali m.in. Jolanta Gonta, starosta sochaczewski i Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, a także Łukasz Łuszczyk w imieniu Eco-Service, gratulując uczniom zaangażowania w konkursie i zachowań proekologicznych.
XV konkurs makulaturowy rozstrzygnięty

W tegorocznym konkursie zbiórki makulatury i puszek aluminiowych wzięło udział 29 placówek oświatowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Konkurs z ramienia Starostwa nadzorował Wydział Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska a jego uroczysty finał poprowadził p.o. dyrektora tegoż Wydziału Jerzy Królik.

- Poprzez udział w konkursie młodzi ludzie mogą kształtować w sobie postawę odpowiedzialności za środowisko, w którym żyją. Bardzo się cieszymy, że tak wiele młodych osób włączyło się w tę akcję, która niewątpliwie kształtuje i utrwala w nich aktywne postawy oraz pozytywne nawyki i zachowania proekologiczne. Bardzo dziękujemy uczestnikom, ale też i opiekunom, bo to przedsięwzięcie, jakim był udział w tym konkursie, wymagało wsparcia i zaangażowania dorosłych - mówiła do uczestników konkursu Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Konkurs miał na celu promowanie idei zbiórki surowców wtórnych, podniesienie świadomości w zakresie zrównoważonej konsumpcji oraz gospodarki odpadowej. Zakładał aktywizację dzieci i młodzieży do działań na rzecz środowiska oraz zainicjowanie w placówkach oświatowych czynności związanych z realizacją selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny.

W okresie od 25 września do 25 października br. podczas trwania konkursu zebrano 61 430 kg makulatury oraz 1 tonę 107 kg puszek aluminiowych. Uczeń, który zebrał nie mniej niż 50 kg makulatury oraz nie mniej niż 100 sztuk puszek aluminiowych otrzymał wyróżnienie w postaci nagród książkowych oraz nagród rzeczowych. Tradycyjnie za pierwsze miejsce do wygrania był rower. Dodatkowo, każda ze zwycięskich klas i grup przedszkolnych, w poszczególnych kategoriach, została uhonorowana nagrodą pieniężną, którą ufundowało Starostwa Powiatowego w Sochaczewie z przeznaczeniem na wypoczynek i rozrywkę młodzieży.

Wyniki:

W kategorii zbiórki makulatury zwyciężyli:

- najlepsza grupa przedszkolna – „Koziołki” - Miejskie Przedszkole nr 3 w Sochaczewie - jeden uczeń średnio zgromadził 22,2 kg makulatury;

- najlepsza klasa wśród szkół podstawowych – klasa I – Szkoła Podstawowa w Janowie – jeden uczeń średnio zgromadził 263,4 kg makulatury.

W kategorii zbiórki puszek aluminiowych zwyciężyli:

- najlepsza klasa przedszkolna – „Misie” - Miejskie Przedszkole nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Sochaczewie – jeden uczeń średnio zgromadził 122,5 sztuk;

- najlepsza klasa wśród szkół podstawowych – klasa III - Szkoła Podstawowa w Giżycach – jeden uczeń średnio zgromadził 1269 sztuk.

W kategorii zbiórki makulatury nagrodę indywidualną otrzymali:

I miejsce – Szymon Kłos klasa Ia - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie z ilością 3950 kg

II miejsce – Piotr Bogusz klasa I - Szkoła Podstawowa w Janowie z ilością 1620 kg

III miejsce – Marta Grzelak klasa I - Szkoła Podstawowa w Gawłowie z ilością 1308 kg

W kategorii zbiórki puszek aluminiowych nagrodę indywidualną otrzymali:

I miejsce – Kacper Pietraszewski - klasa I - Szkoła Podstawowa w Brzozowie z ilością 14865 sztuk

II miejsce – Weronika Grzelak - klasa IV - Szkoła Podstawowa w Gawłowie z ilością 7040 sztuk

III miejsce – Krystian Szewczyk - klasa IV B - Szkoła Podstawowa w Iłowie z ilością 6227 sztuk

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

M.B. 18.12.2017 18:51
Ten konkurs zawsze wzbudza we mnie negatywne emocje, bo choć idea szlachetna to uczeń 1 klasy z ilością makulatury i prawie 4 tony to rzecz dla mnie niebywała. Dziecko, którego rodzice, zapewne prowadzą działalność gospodarczą, stąd ta ilość zgromadzonej makulatury, otrzymuje nagrodę. A to, które samo zbierze i przyniesie kilka kilogramów, nie zostanie zauważone i docenione. I to ma być wychowawcze? Nagrody dla szkoły to rozumiem ale te indywidualne to zwyczajna farsa. To tylko moje zdanie. ????

PRZECZYTAJ
Reklamadogadać się w małżeństwie
Reklama
Reklama