Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 18:40
Reklama

Smog w Sochaczewie: kupują czujniki pomiaru

- Jesteśmy w trakcie wyłaniania dostawcy tych urządzeń. Rozważamy kilka opcji, jedną z nich jest zakup takich urządzeń, które pomiary robią na bieżąco i od razu można te pomiary odczytywać w Internecie. Jeśli to się uda, każdy mieszkaniec sam będzie mógł sprawdzić codziennie rano poziom zanieczyszczeń...
Smog w Sochaczewie: kupują czujniki pomiaru

Autor: Radio Sochaczew

Ratusz w Sochaczewie podjął decyzję. W najbliższym czasie zakupione zostaną czujniki do pomiaru zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. Mieszkańcy codziennie rano będą mogli sprawdzić w internecie, czy tego dnia da się czym oddychać, czy nie.

 

Mimo że mamy wiosnę, nadal bywają takie dni, że nie mamy czym oddychać. Jest na tyle chłodno, że nadal potrzebujemy ogrzewać domy i mieszkania, niestety, wielu z nas pali czym się da. Są miejsca, na przykład w okolicy PKP, gdzie zmuszeni jesteśmy wdychać nie tylko gryzący, ale i śmierdzący dym. Ale w centrum wcale nie jest lepiej. Wystarczy bezwietrzna pogoda i odechciewa nam się wychodzić z domów. I dopóki nie przyjdzie prawdziwe ciepło, lepiej nie będzie.

Temat smogu w naszym kraju nagłośniły media ogólnopolskie, podnosząc świadomość mieszkańców w tym zakresie. Wprawdzie sceptycy mówią, że sporo w tym wyolbrzymienia, ale większość z nas zwyczajnie woli trzymać rękę na pulsie. Dlatego wiele miast zdecydowało się na zakup czujników do pomiaru zanieczyszczenia powietrza, by móc na bieżąco monitorować zagrożenie smogiem. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Sochaczew do opomiarowanych grodów dołączy.

- Jesteśmy w trakcie wyłaniania dostawcy tych urządzeń. Rozważamy kilka opcji, jedną z nich jest zakup takich urządzeń, które pomiary robią na bieżąco i od razu można te pomiary odczytywać w Internecie. Jeśli to się uda, każdy mieszkaniec sam będzie mógł sprawdzić codziennie rano poziom zanieczyszczeń – twierdzi burmistrz Piotr Osiecki.

Urząd Miasta podkreśla przy tym wszystkie dotychczas zrealizowane działania proekologiczne, jak zmiana ogrzewania w kotłowniach z węglowego na olejowy, a następnie gazowy.

- Kolejnym milowym krokiem będzie geotermia, która sprawi, że część kotłowni będzie zasilana ciepłem z ziemi. Do tego trzeba pamiętać, że w mieście cały czas rozwija się sieć gazowa, kolejne dzielnice dostają możliwość podłączania się do gazu – wylicza burmistrz Osiecki w wywiadzie opublikowanym na miejskim portalu samorządowym. Dodajmy, że ratusz ogłosił właśnie przetarg na wykonanie odwiertu, zadania dofinansowanego z funduszy rządowych kwotą 11 milionów złotych.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sochaczewianin 23.10.2019 17:34
Zapraszamy na spacerek na osiedla domków jednorodzinnych. Szczególnie wieczorem. Przekroczenia norm wszelakich zapewnione. Kilku trucicieli potrafi zatruć atmosferę na całym osiedlu. Tam gdzie jest doprowadzony gaz tam powinno wprowadzać się rozwiązania krakowskie. Z jakiej racji ja i moja rodzina oraz wiele innych ludzi świadomych toksyczności spalin z pieców węglowych ma być systematycznie zatruwana. Jakie koszty poniesie i ponosi społeczeństwo za późniejsze leczenie, zgony itd. Czy ktoś z władz wogóle zadaje sobie takie pytania?

...... 03.04.2018 16:53
Nie tylko Centrum Miasta i PKP. Weźmy pod lupę Chodaków za rondem w stronę Konar. Czasami nie wiem czy to mgła czy smog? Niestety częściej to drugie

Dariusz 03.04.2018 15:48
Miejskie kotłownie nie produkują smogu, więc geotermia nie poprawi znacząco jakości powietrza. Prawdziwi truciciele to piece-śmieciuchy. Nikt kto pali byle czym w piecu bo nie stać go na dobrej jakości opał nie podłączy się do gazu, bo to kosztuje i to nie mało!

Sochaczewianin 23.10.2019 17:13
Jakby truciciel wylot komina miał w salonie to byłaby jego sprawa. Jak truje innych to niech sprzeda dom i zamieszka w mieszkanku jak go nie stać. Przy gęstej zabudowie i dostępnej sieci gazowej powinno się wprowadzić rozwiązania krakowskie.

PRZECZYTAJ
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama