Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 16:06
Reklama

Stacje badające jakość powietrza w Sochaczewie zamontują w trzech szkołach

Sieć obserwacyjna oparta zostanie na czterech stanowiskach pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 oraz temperatury, wilgotności i ciśnienia, zlokalizowanych w trzech sochaczewskich szkołach: Czwórce (centrum), Siódemce (Chodaków), Dwójce (Boryszew), oraz w Środowiskowym Domu Pomocy za Bzurą.
Stacje badające jakość powietrza w Sochaczewie zamontują w trzech szkołach

Już wkrótce czarno na białym zobaczymy, jaka jest jakość powietrza w naszym mieście. Wprawdzie sezon grzewczy minął, więc w najbliższych miesiącach powinno być lepiej, jednak tworzona właśnie sieć obserwacyjna przyda nam się w kolejnych latach, a raczej zimach. Przyda – miejmy nadzieję – do skutecznego wyciągania wniosków.

 

Już jutro kończy się termin składania ofert w przetargu ogłoszonym przez ratusz na stworzenie sieci obserwacyjnej stanu jakości powietrza w Sochaczewie. Czujniki mają być zamontowane w ciągu dosłownie siedmiu dni od podpisania umowy z wykonawcą. Zwycięzca przetargu będzie świadczył swoje usługi dla naszego miasta w tym zakresie, przede wszystkim prezentując wyniki pomiarów w czasie rzeczywistym, do końca 2023 roku.

Wspomniana sieć obserwacyjna oparta zostanie na czterech stanowiskach pomiaru pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 oraz temperatury, wilgotności i ciśnienia, zlokalizowanych w trzech sochaczewskich szkołach: Czwórce (centrum), Siódemce (Chodaków), Dwójce (Boryszew), oraz w Środowiskowym Domu Pomocy za Bzurą.

Zamówienie obejmować też będzie bieżącą obsługę sieci pomiarowej, w tym jej serwisowanie oraz naprawę. Do wykonawcy należeć też będzie prezentacja wyników pomiarów w czasie rzeczywistym co najmniej w miejscu pomiaru, a także na stronie internetowej Urzędu Miasta. Chodzi o podawanie takich informacji, jak aktualna wartość stężeń pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10, wartość stężeń średniodobowych wyżej wymieniowych substancji wraz z oceną jakości powietrza w zakresie stężeń pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10.

Jak czytamy w specyfikacji przetargowej: prezentacja wyników na portalu informacyjnym Urzędu Miasta powinna być przeprowadzona przy wykorzystaniu metody polegającej na tym, że urządzenia wysyłają informacje w zdefiniowanych interwałach czasowych np. co 1 min. o stanie powietrza pod wskazany adres URL używając http REST API lub innej metody dopuszczonej przez administratora w/w portalu informacyjnego.

Czekamy na wyniki przetargu i pierwsze informacje, które dadzą nam jasność, jakim powietrzem oddychamy w mieście.

 

foto źródło Urząd Miasta Sochaczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama