Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 14:25
Reklama dotacje rpo

Świat książkowego mola 11.03.2017

W kolejnym programie sześć różnorodnych pozycji - powieści, historia, poradnik i propozycje dla dzieci. Zapraszam jak zawsze w sobotę po 16.00
Świat książkowego mola 11.03.2017

Magdalena Niedźwiedzka "Maria Skłodowska-Curie"

Akcja powieści obejmuje lata 1911-1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Piotrem Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem. Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.

Joanna Jurgała-Jureczka „Siedem spódnic Alicji”

Wśród urokliwych krajobrazów portugalskiego miasteczka Nazaré, chorwackiego Molunatu i polskich Stawisk Alicja będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, kim dla niej jest dumny i wyniosły hrabia Adam Franciszek Przebłocki, a kim może stać się Dawid Zan.
Młody celebryta zmuszony jest spędzić parę dni na prowincji. Zanim jednak zamelduje się w hotelu „U Hrabiny”, drogę zajedzie mu traktorek hand made prowadzony przez Czesia Rychłego, którego nazwisko stoi w sprzeczności z jego temperamentem. Czy to będzie to zły, czy dobry znak? Kim okaże się zadziorna i niepokorna dziewczyna, którą uważał za pomocnicę ogrodnika?

Jerzy Rostkowski „Świat Muszkieterów”

Muszkieterzy byli polską organizacją wywiadowczą działającą podczas drugiej wojny światowej, złożoną w członków elit społecznych i wojskowych. Bardzo głęboko zakonspirowana, licząca zaledwie kilkaset osób, z wielkim powodzeniem prowadziła działalność wywiadowczą przeciwko Niemcom nie tylko na terenie okupowanej Polski, lecz również w większości krajów Europy zajętych przez wojska hitlerowskie, a także na obszarach zajętych przez ZSRR po 17 września 1939 r., oraz na rdzennych terenach Rzeszy. 

Harriet Lerner „100 zasad udanego związku”

Książka skupia się na praktycznych poradach, bez niepotrzebnych rozważań teoretycznych i dorabiania ideologii. Są to porady typu: Najpierw się uspokój, potem rozmawiaj, mniej mów, ogranicz rady, nie próbuj przemienić kota w psa – to szczególnie cenna porada. Lerner pisze prosto, czytelnie, bez naukowych wtrętów. I jak sama mówi, każdy może znaleźć coś dla siebie wśród proponowanych w książce rozwiązań.

„Hokus pokus – wyczaruj jak najszybciej swój magiczny stos!”

Kto uwielbia sztuczki magiczne, a przy tym niestraszna jest mu rywalizacja na czas, tego powinna zainteresować gra, która łączy w sobie spostrzegawczość z szybkością. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie w budownictwie... „Hokus Pokus!”, to gra która z pewnością zapewni mnóstwo radości jej uczestnikom. Zarówno mali (od 6 lat) jak i duzi odkryją w sobie potencjał magika...

Catherine Ripley „Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata"

Dzieci zadają pytania. Mnóstwo pytań. I wszystkie zaczynają się tym samym słowem: „dlaczego?”. Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego muszę chodzić spać? Dlaczego krowy muczą? Dlaczego ziarna kukurydzy strzelają?
Na wszystkie „dlaczego?” istnieją dobre odpowiedzi, a książka „Dlaczego?” jest ich prawdziwą skarbnicą! Ta wielokrotnie nagradzana, dziś wręcz klasyczna książka dla dzieci, którą przetłumaczono już na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań.

Do wygrania będą tym razem książki: "Siedem Spódnic Alicji", "100 zasad udanego związku" i "Świat Muszkieterów". 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklamadogadać się w małżeństwie
Reklama
Reklama