Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 14:48
Reklama dogadać się w małżeństwie

Audycje

Ile można zrobić z miłości do wnuczki?
Ile można zrobić z miłości do wnuczki?

Anna Karpińska - pisarka, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci, synową, zięcia i troje wnucząt. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Książki pisuje przy kuchennym stole. Wydała do tej pory 12 książek - jej najnowszy tytuł to pierwsza część sagi "Szukając przystani" - historia Wandy, która nieoczekiwanie zostaje sama z małą wnuczką. Historia, która poruszy serca czytelniczek!

25.11.2018 12:43
Życie z pasją
Życie z pasją

#śniadanie z gościem# Blanka Krzemińska, Dagmara Pazgrat, Bożena Kalkowska i Katarzyna Kwiatkowska zdecydowały się wyjść poza pracownię i zmierzyć z malowaniem w plenerze. Plener odbył się w Ładach nad Wisłą w samym środku lata. Od 9 do 14 lipca powstały obrazy malowane bezpośrednio z natury, w uroczej scenerii nadwiślańskiej przyrody. Na wystawie "Nadwiślańskie inspiracje" w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie są prezentowane prace wykonane podczas pobytu nad Wisłą i te póżniejsze już z w pracowni wykonane pod kierunkiem Ewy Kubeł-Zielińskiej. uczestniczki pleneru. To, co szczególnie zachwyciło uczestniczki pleneru próbowały zatrzymać na płótnie. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiadają o swoich malarskich doświadczeniach.

25.11.2018 12:26    1
Czy Black Friday to chwyt marketingowy?
Czy Black Friday to chwyt marketingowy?

W dzisiejszym programie TO MASZ w sobotę zapytaliśmy słuchaczy, czy Black Friday to korzystna dla klientów tradycja zapożyczona z zachodu, czy kolejny chwyt marketingowy?

24.11.2018 10:57    1
Zagląda do naszej duszy i pisze o tajemnicach, które skrywa
Zagląda do naszej duszy i pisze o tajemnicach, które skrywa

#kultura w niedzielę# Agata Kołakowska - wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwszą książkę wydała w wieku 25 lat, a potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Ma na swoim koncie 14 powieści m.in.: „Wszystko co minęło”, „Płótno” „Niechciana prawda”, „Siódmy rok”, „Przyjaciółki”, „Patrycja, „Zaciszny zakątek”. Jej najnowsza książka to „Pokrewne dusze”. Lubi koty, piątkowe wieczory, czerwone wytrawne wino i kocha podróże. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o tym, jak powstają jej książki.

18.11.2018 12:51
Malowanie to dar
Malowanie to dar

#kultura w niedzielę# śniadanie z gościem# Ryszard Szatkowski wybrał malowanie, bo jak mówi, od wczesnej młodości ciągnęło go do rysowania. Nie ma wykształcenia plastycznego, ale to według niego nie jest przeszkodą. Chodzi o to, by robić to, co daje człowiekowi radość? - Zamiłowanie to traktuję jako dar od Boga, dlatego też Bogu i Ojczyźnie je ofiarowuję. Nie miałem możliwości zdobyć wykształcenia plastycznego. Nie zawsze mogłem sam o sobie decydować. Przez 20 lat prowadziłem działalność gospodarczą ślusarstwo i spawalnictwo. Zajmowałem się również kowalstwem artystycznym. Od czasu do czasu coś rysowałem lub malowałem. Obecnie jestem na rencie, niedługo przejdę na emeryturę. Gotów jestem poświęcić ten czas mojej ojczyźnie dokumentując w obrazach bohaterskie losy rodaków walczących o wolność i niepodległość naszego kraju. Inspiracją do tej wystawy był konkurs plastyczny im. Wł. Ślewińskiego organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie, w którym wziąłem udział oraz fakt, że w tym roku obchodzona jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ryszard Szatkowski zaprasza na swój wernisaż do Biblioteki Miejskiej w Sochaczewie - tytuł wystawy: "Niepodległa Bóg Honor Ojczyzna".  

18.11.2018 12:10
Zespół Quest odwiedził program TO MASZ w sobotę
Zespół Quest odwiedził program TO MASZ w sobotę

W sobotę 17 listopada w programie TO MASZ w sobotę gościł zespół Quest z Płocka, który przyjechał z najnowszą produkcją, jaką jest utwór "Inna". O kończącym się sezonie i planach na następny rok porozmawialiśmy z Darkiem i Grześkiem.

17.11.2018 11:46
TO MASZ w sobotę: Zbyt wcześnie rozpoczynamy kampanie świąteczną
TO MASZ w sobotę: Zbyt wcześnie rozpoczynamy kampanie świąteczną

Od kilku dni możemy zauważyć w wielu sklepach zmianę wystroju na bożonarodzeniowy, a mamy dopiero połowę listopada. W programie TO MASZ w sobotę zapytaliśmy słuchaczy, czy tak wczesne rozpoczęcie kampanii świątecznej nie spowoduje spowszednienia świat Bożego Narodzenia. Wszyscy byli zgodni, że zbyt wcześnie rozpoczęła się kampania świąteczna.

17.11.2018 11:37
Jak smakują Słone piosenki Joanny Cieśniewskiej
Jak smakują Słone piosenki Joanny Cieśniewskiej

#kultura w niedzielę#Płyta z potrzeby serca, z miłości do piosenki, do niebanalnego tekstu i muzyki, która buja, kołysze jak na łajbie. Płyta na wodzie pisana. "Słone piosenki" to album dedykowany Leszkowi Lewickiemu - mówi Joanna Cieśniewska. Piosenki powstawały przez lata, teraz udało się je wydać.

11.11.2018 15:09    1    4
Pan Poeta pisze fajne książki dla dzieci
Pan Poeta pisze fajne książki dla dzieci

#śniadanie z gościem# Pan Poeta to pseudonim artystyczny autora zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Kruk, co kracze pokrakanie, Kura, co tyła na diecie czy Paw, co ogon miał z przyjaźni. Pan Poeta na Śniadaniu z gościem opowiada, dlaczego używa akurat takiego pseudonimu artystycznego i jak powstają książki dla najmłodszych czytelników. W rozmowie z Grażyną Bolimowska-Gajdą wyjaśnia, dlaczego kruk jest pokrakany a kura na diecie.

11.11.2018 14:42    1
TO MASZ w sobotę: Czy to dobrze, ze dzień 12 listopada został ustanowiony dniem wolnym od pracy?
TO MASZ w sobotę: Czy to dobrze, ze dzień 12 listopada został ustanowiony dniem wolnym od pracy?

W dzisiejszym programie TO MASZ w sobotę zapytaliśmy słuchaczy, czy to dobrze, że dzień 12 listopada został ustanowiony dniem wolnym od pracy. Większość była na NIE.

10.11.2018 11:52
TO MASZ w sobotę: Czy potrafimy zachować się odpowiednio na cmentarzu?
TO MASZ w sobotę: Czy potrafimy zachować się odpowiednio na cmentarzu?

W dzisiejszym programie TO MASZ w sobotę zapytaliśmy słuchaczy, czy podczas Święta Zmarłych potrafimy zachować się odpowiednio na cmentarzu. Opinie były podzielone.

27.10.2018 12:22
#kultura w niedzielę#Wszystkiemu winni są faceci!
#kultura w niedzielę#Wszystkiemu winni są faceci!

Danuta Noszczyńska – plastyczka, reżyserka, twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant, specjalistka do spraw teatralnych w Archetti Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna, absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz wydziału filozoficznego UJ. Jako pisarka zadebiutowała w 2007 roku książką "Historia nie Magdaleny". Potem ukazały się: "Blondynka moralnego niepokoju", "Hormon nieszczęścia", "Mogło być gorzej", "Kufer babki Alicji", "Luizę pilnie sprzedam", "Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana" (Nagroda Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”), "Wszystkie życia Heleny P." (Nagroda Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”) , "Harpia" (Nagroda Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”)  i "Farbowana blondynka". Najnowsza książka Wszystkiemu winni są faceci” jest piątą powieścią z serii "Siedem grzechów głównych", poprzednie to: "Zła miłość" – pycha, "Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie" – chciwość, "Nieświęta rodzina" – rozwiązłość, "Jesteś tylko dla mnie" – zazdrość. Teraz czas na grzech piąty: nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, czyli "Wszystkiemu winni są faceci”. Sylwia - żona i matka wpada w alkoholizm, niszczy swoje małżeństwo, rodzinę. Odpycha tych, którzy chcą jej pomóc. Autorka w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

21.10.2018 14:00    4
Wystarczy, że podniesie rękę, a oni już wiedzą, co robić
Wystarczy, że podniesie rękę, a oni już wiedzą, co robić

#śniadanie z gościem# Iwona Niemyjska - dyrygent i jej uczniowie: Wiktoria Kopka, Karolina Goźlińska, Damian Trusiński i Dominik Więcek. Iwona Niemyjska prowadzi chóry: dziecięcy, młodzieżowy i mieszany, orkiestrę kameralną i zespół smyczkowy w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Ostatnio zasłynęła z wystawienia opery "Krakowiacy i Górale”. Opera została przygotowana w szkole i przyjęta entuzjastycznie. Premiera odbyła się 29 września. 7 miesięcy przygotowań przyniosło doskonałe rezultaty. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą o pracy dyrygenta - a co się dzieje, jeśli dyrygent się pomyli i jak to jest kiedy ma się przed sobą zespół, a za plecami widownię, której reakcji można się jedynie domyślać patrząc w oczy muzyków czy chórzystów. Co oznaczają demokratyczne zasady w zespole i kiedy odbywa się burza mózgów?

21.10.2018 12:32    2
50 lat minęło jak jeden dzień
50 lat minęło jak jeden dzień

#śniadanie z gościem# kultura w niedzielę# Maryla Modzelewska-Papiernik dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim. W piątek 12 października w Szkole Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim świętowano jubileusz 50. lecia. Jak podkreśla jej obecny dyrektor, historia szkoły sięga lat przedwojennych, ale w obecnym budynku szkoła mieści się od 50. lat. Uroczystość była okazją do zaproszenia władz samorządowych, byłych nauczycieli, przyjaciół szkoły i jej wychowanków. Były więc wspomnienia, rozmowy, niektórzy uronili łezkę wspominając swoje szkolne lata. Była oczywiście wspaniała część artystyczna w wykonaniu uczniów i nauczycieli. To nauczyciele na fianł wystąpili z piosenką "50 lat minęło. Maryla Modzelewska- Papiernik w rozmowie z Grażyną Bolimowską -Gajdą o uroczystości i ważnych momentach w historii szkoły.

14.10.2018 12:41    2
Talent nie wystarczy, kryminały są zaborcze i wymagają ciężkiej pracy
Talent nie wystarczy, kryminały są zaborcze i wymagają ciężkiej pracy

Izabela Żukowska – autorka kryminałów historycznych, absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Od lat związana z Polskim Radiem, obecnie z Redakcją Muzyczną Programu I Współpracowała z miesięcznikiem „Kino”, kwartalnikiem „Media i Medioznawstwo”. Autorka książek: "Skazy", "Teufel", "Gotenhafen", "Nad Miastem anioły", "Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina", „Fałszywa nuta” oraz w przygotowaniu "Hotel Bristol", ponadto licznych słuchowisk radiowych.

07.10.2018 13:12    2
TO MASZ w sobotę: Dokument lepiej mieć przy sobie
TO MASZ w sobotę: Dokument lepiej mieć przy sobie

Od 1 października kierujący pojazdami nie mają już obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC pojazdu. W programie TO MASZ w sobotę zapytaliśmy słuchaczy, czy to dobre rozwiązanie. Większość z nich była na NIE.

06.10.2018 11:53
Miss i Mister 2018
Miss i Mister 2018

Tytuł Miss Ziemi Żyrardowskiej 2018 powędrował do Gabrieli Ziąbskiej, a tytuł Mistera do Konrada Nastaziaka. Wybory Miss odbyły się w Żyrardowie po raz ósmy, natomiast wybory Mistera po raz pierwszy. Teraz zwycięzcy wyjadą na wybory Miss i Mistera Polski.

30.09.2018 14:40    5
Bibliotekarz - zawód z misją! #śniadanie z gościem#kultura w niedzielę#
Bibliotekarz - zawód z misją! #śniadanie z gościem#kultura w niedzielę#

Elżbieta Szczypińska, Mariola Woźnicka, Anna Simczuk i Aneta Stępień z Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie - Filii Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Warszawie. Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie jest bardzo dobre zaopatrzona - tak twierdzą uczniowie i studenci, którzy korzystają lub korzystali z jej zbiorów? Co się kryje pod takimi hasłami: Zaczytani, Tę książkę warto przeczytać, Dzień głośnego czytania, Kolej na czytanie? O tym a także o plusach i minusach zawodu bibliotekarza, o jego misji w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą

30.09.2018 14:14    3
TO MASZ w sobotę: Jak walczyć z chorobą?
TO MASZ w sobotę: Jak walczyć z chorobą?

W dzisiejszym programie TO MASZ w sobotę zapytaliśmy słuchaczy, czy jesienne przeziębienia i choroby lepiej leczyć sposobem farmaceutycznym, czy może domowymi sposobami. Większość opowiedziała się za

29.09.2018 11:08
Nigdy nie jest za późno na debiut
Nigdy nie jest za późno na debiut

Wiesława Maciejak na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach za swoją powieść „...a życie się toczy” zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez polonijne blogerki. Urodziła się i mieszka w Skierniewicach. Wydała książkę TAK BYŁO W SKIERNIEWICACH, potem tomik wierszy MOJE NIEPOKOJE. Powieść ... A ŻYCIE SIĘ TOCZY...pierwszą część, potem drugą, właśnie ukazała się kolejna część tej sagi zatytułowana "czas ucieka". Pisze też teksty do kabaretu "Spóźniony zapłon". w rozmowie z Grażyna Bolimowską-Gajdą opowiada o swojej drodze do pisania.

23.09.2018 14:13
#śniadanie z gościem#Kasia Ciurzyńska i Szymon Stachlewski na Gali Mistrzów Tańca
#śniadanie z gościem#Kasia Ciurzyńska i Szymon Stachlewski na Gali Mistrzów Tańca

On tańczy w Abstrakcie 10 lat. Ma mnóstwo zainteresowań: akrobatyka, gra w piłkę nożną. Ona interesuje się fotografią, maluje, w zespole Abstrakt tańczy od 8 lat. Oboje są wolontariuszami Szlachetnej Paczki, pomagają też w szkolnej świetlicy. W ubiegłym roku byli wytypowani do Ośmiu Wspaniałych. Jako duet występują od czterech lat. Wspólnie zdobyli Mistrzostwo Polski w Disco Dance - duety kategoria senior. Obecnie uczniowie LO im. Chopina, zaangażowani w różne wydarzenia artystyczne dziejące się w Sochaczewie: występy z zespołem Camerata Mazovia, Teatrem Maska, udział w spektaklu "Tylko Iskra". Zakwalifikowali się i wezmą udział w Gali Mistrzów Tańca, która odbędzie się 27 października w Busku Zdroju. Tego dnia spotkają się najlepsi w kraju tancerze amatorzy. O przygotowaniach do występu, roli trenerki Moniki Osieckiej-Jaworskiej i mamy Beaty Stachlewskej w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą

23.09.2018 12:43    5
Reklama
Reklama