Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 09:37
Reklama

Audycje

Camerata Mazovia w nowej roli
Camerata Mazovia w nowej roli

#kulturawniedzielęMagdalena Franaszek-Niewiadomska i Gamid Ibadulajew zapraszają na jubileuszowy koncert Cameraty Mazovii w ramach cyklu Filmowy Jam Session. Tym razem orkiestra muzycznie zilustruje "Pana Tadeusza". Podjęli się zadania niełatwego - ilustracja muzyczna do filmu niemego. Film trwa dwie godziny, ale dziś pokazany zostanie w skróconej wersji, nieco ponad godzinnej. Zapraszamy do SCK na godzinę 19.00

29.09.2019 13:47
Odważona czy odważna?
Odważona czy odważna?

#śniadaniezgościem Danuta Awolusi. Pisarka, Copywriterka, Blogerka. Czy można pokochać cudze dziecko? Kim są kawalerowie z odzysku? Jest to rozmowa o metamorfozie niezwykłej kobiety, o odchudzaniu, o leczeniu duszy i rewolucji, która dokonała się w jej głowie i o jej najnowszej książce "Macochy". Danuta Awolusi. Autorka książek: ”Na wysokim niebie”, "Odważona", „Nie proszę o miłość”, ”Macochy”. Bohaterkami tej powieści obyczajowej są dwie siostry. Ich kontakty są bardzo powierzchowne, Nadia i Anita pełne są wzajemnych pretensji i nienawiści, ale tak się złożyło, że ich życiowi partnerzy mają dzieci, a one jeśli chcą być z nimi, muszą też zaakceptować ich potomstwo. I to okaże się bardzo trudne.Nadia i Anita to skłócone siostry, które jeszcze w dzieciństwie rozdzielił mur wzajemnej niechęci. Są absolutnie różne, ale łączy je pewne wspólne doświadczenie życiowe: ich partnerzy mają dzieci z poprzednich związków. Zbieg okoliczności, a może przeznaczenie, sprawia, że po latach milczenia obie spotykają się na zajęciach grupy wsparcia, to tu kobiety, będące w podobnej sytuacji, mogą porozmawiać o tym, do czego nie wypada głośno się przyznawać: o nienawiści do dziecka "tej pierwszej" i nieradzeniu sobie z rolą macochy. Nadia i Anita stają w obliczu dramatów i trudnych wyborów, muszą zdobyć się na mnóstwo cierpliwości i dobrej woli. Czy potrafią dać sobie nawzajem wsparcie, czy też zadawnione urazy okażą się ważniejsze od siostrzanej więzi?

29.09.2019 13:01
Neckermann polska złożył oświadczenie o niewypłacalności – marszałek uruchamia gwarancje - 7 Dni na Mazowszu
Neckermann polska złożył oświadczenie o niewypłacalności – marszałek uruchamia gwarancje - 7 Dni na Mazowszu

Dziś, 25 września, o godz. 9.30 biuro podróży Neckermann Polska złożyło marszałkowi województwa mazowieckiego oświadczenie o niewypłacalności, co oznacza, że nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z podróżnymi. Marszałek województwa natychmiast wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura. Priorytetem urzędu jest teraz zabezpieczanie podróżnych przebywających poza granicami kraju. Mowa o 3600 turystów.

27.09.2019 08:32
7Niebo najnowszy singiel ARQ
7Niebo najnowszy singiel ARQ

#kulturawniedzielę ARQ - zadebiutował w 2016 roku singlem "Płonę". Porusza się w klimacie electropopu. Kolejna piosenka to „Lepszy świat” - trzeci teledysk „Nakręceni” i najnowszy „7Niebo”, wspomnienie wspaniałego, cudownego lata. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o muzyce, która jest dla niego ucieczką od codzienności, światem pełnym niespodziewanych emocji. Piosenki ARQ to utwory autorskie - jego muzyka, tekst, teledyski przygotowuje we współpracy z innymi, ale też potrafi w nich "zamieszać". Każdy teledysk to inna historia, którą opowiada i w której jest obecny. Zawsze są w nich piękne kobiety. ……………………….

22.09.2019 13:11    1
25 milionów do podziału w ramach Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego
25 milionów do podziału w ramach Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego

W cyklu 7 dni na Mazowszu poruszane są tematy podziału Mazowsza, proponowanego przez Prawo i Sprawiedliwość, usuwania skutków trąby powietrznej w gminie Wojciechów oraz o 25 milionach do podziału w ramach Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego.

20.09.2019 10:25
Autorska wystawa Łukasza Majewskiego
Autorska wystawa Łukasza Majewskiego

#kultura w niedzielę Łukasz Majewski to grafik i ilustrator, używa pseudonimu TIN BOY. Na co dzień tworzy grafiki do polskich magazynów, ilustruje także książki. Od 2010 roku jako TIN BOY wykonywał lub wykonuje ilustracje głównie do magazynów life stylowych: LOGO, GLAMOUR, EXCLUSIVE, HIRO, BLUSZCZ , VOGUE. Współautor serii komiksowej Piesklak oraz serii przygód o Ancyklopku. Wykonał ilustracje do książki „Była sobie dziewczynka”. Dziś zaprasza na swoją pierwszą od 2009 roku autorską wystawę, która odbędzie się w Krakowie, w niezwykle klimatycznym miejscu, w Fabrik Galerry, 21 września, godzina 19 00. Zaprezentuje grafiki i rysunki z lat 2016- 2019. O tym, jak to się stało, że jego rysunki trafiły na wystawę w Krakowie opowiada w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

15.09.2019 14:30
Dziewczyna, bandyci i Warszawa w tle
Dziewczyna, bandyci i Warszawa w tle

Grzegorz Kapla - podróżnik, dziennikarz, pisarz, swoimi biografiami mógłby obdzielić sporo osób. Ma na koncie setki reportaży i wywiadów, kilka książek podróżniczych i serię thrillerów: Bezdech , Bezwład, Bezmiar. Łatwiej wymienić to, czego w życiu nie robił niż to, co robił. „Czyścił zęzy na statkach, malował kominy, produkował papier, uchwalał budżet miasta na prawach powiatu, próbował napisać słownik polsko – papuaski, skakał do wodospadu, próbował nowych dróg w Tatrach, kochał, zdradzał i próbował odnaleźć eliksir na złamane serce”. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o swoich książkach i o życiu, bo jego zdaniem najważniejsze pytanie, jakie powinien zadać sobie człowiek brzmi: Jak żyć? Powieści z Olgą Suszczyńską: Bezdech, Bezwład, Bezmiar zdobyły nominacje do Wielkiego Kalibru i Złotego Pocisku. Autor zapowiada kolejną, czwartą część.

15.09.2019 14:14    2
Sprzeciw władz Mazowsza i radnych sejmiku wobec podziału województwa mazowieckiego - 7 dni na Mazowszu
Sprzeciw władz Mazowsza i radnych sejmiku wobec podziału województwa mazowieckiego - 7 dni na Mazowszu

W cyklu 7 dni na Mazowszu poruszane są tematy podziału Mazowsza na dwa województwa, a także nowych środków na instytucje kultury i podsumowania 15 lat Mazowsza w UE.

13.09.2019 10:45
Schrony to nie bunkry
Schrony to nie bunkry

Sochaczewskie bunkry, schrony i inne fortyfikacje wojenne. Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza prowadzi ich rewitalizację i udostępnia zwiedzającym? Zostały policzone i zidentyfikowane - jest ich 19. Być może gdzieś na prywatnych posesjach znajdują się kolejne, które nie zostały odkryte. Artur Szymański wolontariusz projektu Sochaczewskie Fortyfikacje oraz Agnieszka Gerasik i Beata Szustkiewicz zapraszają do zwiedzania dwóch odrestaurowanych schronów oraz rowu przeciwpancernego. Zachęcają wszystkich wolontariuszy do wspierania Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza właśnie w dziedzinie ochrony fortyfikacji.

08.09.2019 11:22    1
Ekologiczne działania w Sochaczewie. 59 rodzin skorzysta z dotacji na wymianę urządzeń grzewczych - 7 Dni na Mazowszu
Ekologiczne działania w Sochaczewie. 59 rodzin skorzysta z dotacji na wymianę urządzeń grzewczych - 7 Dni na Mazowszu

Sochaczew zainwestuje ponad 1,1 mln zł z funduszy unijnych w poprawę jakości powietrza. Inwestycja dotyczy wymiany nieefektywnych źródeł energii na nowe i ekologiczne. Piece węglowe zastąpione zostaną piecami na gaz w 59 budynkach oraz piecami na pelet w dwóch budynkach. W ramach zadania zainstalowane zostaną także czujniki czadu oraz system kominowy do oprowadzania spalin. Dla ośmiu lokalizacji przewidziane jest przeprowadzenie wymiany urządzeń grzewczych wraz z termomodernizacją budynku, która obejmie m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropu pod poddaszem, wymianę drzwi i okien. W ramach projektu przewiduje się również zainstalowanie odnawialnych źródeł energii.

06.09.2019 08:23
Jej drugie życie
Jej drugie życie

Manula Kalicka – skończyła polonistykę i dziennikarstwo. Publikuje opowiadania w pismach kobiecych. Jej hobby to pisanie powieści, ale i wierszyków, limeryków i innych wybryków. Zadebiutowała w roku 2002 powieścią „Tata, one i ja” w konkursie literackim zorganizowanym przez Klub Świata Książki i magazyn „Elle”, w którym zdobyła drugą nagrodę Złote Pióro 2002. Kolejne jej książki, „Szczęście za progiem” i „Wirtualne zauroczenie”, znalazły się na listach bestsellerów. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”, co było realizacją marzenia, bowiem było to jej ulubione pismo od podstawówki. Mieszka pod Warszawą. Najnowsza książka to "Jej drugie życie". W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o tym, dlaczego historia jest obecna w jej powieściach, jak nad nimi pracuje, jak wygląda research tych powieści.

01.09.2019 09:37    1
Pociągiem po Europie - 7 Dni na Mazowszu
Pociągiem po Europie - 7 Dni na Mazowszu

Anna Orłowska z powiatu sochaczewskiego i Adam Fortuna z Warszawy już niebawem wybiorą się w podróż po Starym Kontynencie. To efekt wygranej w pierwszej edycji konkursu „Przez Europę z biletem Interrail” organizowanego w ramach projektu YOUMOBIL. Nagrody odebrali dziś z rąk marszałka Adama Struzika i Dariusza Grajdy, członka zarządu, dyrektora handlowego Kolei Mazowieckich. Coraz częściej wybieramy kolej jako alternatywę dla samochodu. Tak jest szybciej i taniej. Jednak podróż koleją, na długich trasach może też być szansą na zwiedzanie Polski i Europy. Myślę, że przed naszymi laureatami wspaniała podróż – mówi marszałek Adam Struzik.

30.08.2019 09:30
Stewardessa to nie jest podniebna kelnerka
Stewardessa to nie jest podniebna kelnerka

#śniadaniezgościem #kulturawniedzilę Nigdy nie jest za późno, by zmienic swoje życie - udowadnia to Magdalena Kierubińska, która porzuciła zawód nauczycielki, aby zostać stewardessą w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Czy każdy może pracować na pokładzie samolotu? Czy stewardessa to tylko podniebna kelnerka? O tym wszystkim dowiecie się od Magdy, z którą rozmawia Grażyna Bolimowska-Gajda

25.08.2019 11:46    2
Żyj prawdziwie ze Skalską
Żyj prawdziwie ze Skalską

#kulturawniedzielę Dagmara Skalska jest pisarką i przede wszystkim blogerką. Wraz z mężem założyła bloga "projekt egoistka", który przyniósł jej dużą popularność, a następnie "Akademię Pozytywnej Egoistki". Ma ona na celu pokazanie kobietom ich wewnętrznej mocy i nauczenie się bycia pozytywną egoistką. Ukończyła wiele kursów i szkoleń, między innymi na temat prawidłowego oddychania, metody uzdrawiania przy pomocy energii życiowej czy jogi. Ma na swoim koncie wiele książek: Egoizm to nie grzech! Pokochaj swoje ciało." Pokochaj swój umysł a najnowsza to to „Żyj prawdziwie ze Skalską”. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą mówi o tym, jak pokonywać trudności, jak odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę i stawić czoła przeciwnościom losu. Jej dzień zaczyna się od medytacji i kończy również medytacją.

25.08.2019 09:18
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej - 7 Dni na Mazowszu
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej - 7 Dni na Mazowszu

W Radzyminie odbyły się centralne uroczystości upamiętniające zwycięską walkę Polaków z bolszewikami. W trakcie uroczystości marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisali list intencyjny w sprawie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej.

23.08.2019 09:15
I gra muzyka!
I gra muzyka!

#śniadaniezgościem #kulturawniedzilę Albert Szułczyński i Mariusz Narębski z zespołu "Kontrast" o swoich muzycznych doświadczeniach i drodze, która doprowadziła ich do utworzenia zespołu muzycznego. Jak przeprowadzić dobrą imprezę? Dla kogo wesele dla gości czy pary młodej? Czy ciągle jesteśmy zagłębiem disco polo? O tym i nie tylko w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

18.08.2019 11:23
Wolontariusze z Mazowsza, pokażcie się! - 7 Dni na Mazowszu
Wolontariusze z Mazowsza, pokażcie się! - 7 Dni na Mazowszu

Mazowieckie Barwy Wolontariatu to wśród społeczników dobrze znany konkurs. Po raz dziewiąty samorząd województwa chce im w ten sposób podziękować i nagrodzić za zaangażowanie oraz bezinteresowną pomoc. Najlepszych wolontariuszy z Mazowsza można zgłaszać do 20 września 2019 r.

16.08.2019 09:31
Nigel Kennedy na finał!
Nigel Kennedy na finał!

Hanna Pałuba zastępca dyrektora Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie zaprasza na XVI Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" - jedno z najważniejszych i najbardziej wydarzeń kulturalnych Stolicy. Święto muzyki, historii i tańca. Będą koncerty, spektakle teatralne, spotkania, wspaniała muzyka, znakomici artyście. Festiwal odbędzie się w dniach od 24 sierpnia do 1 września. W rozmowie z Grażyną Bolimowską Gajdą opowiada o związkach noblisty z Warszawą oraz Leoncinem i o programie Festiwalu.

11.08.2019 13:21    2
Czy można wziąć ślub ze sobą?
Czy można wziąć ślub ze sobą?

#śniadanie z gościem #kultura w niedzielę Sologamia, czyli samozaślubiny! Czy to odpowiedź na presję otoczenia, której poddawani są single na całym świecie? A może dziennikarski żart? Wanda Żółcińska o książce „Ceremonia”, w której bohaterka bierze ślub sama ze sobą Absolwentka wydziału italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka. Gdyby mogła, całe dnie spędzałaby na czytaniu książek, podróżach i obserwacji ludzi. Mieszka w sielankowej podwarszawskiej okolicy, wychowuje dwóch synów i jest szczęśliwa. Autorka dwóch książek debiutanckiej powieści „Najdroższa” i drugiej zatytułowanej „Ceremonia”.

11.08.2019 12:06    1
Festiwal Jazzowy w Sochaczewie cieszy się coraz większą popularnością - 7 Dni na Mazowszu
Festiwal Jazzowy w Sochaczewie cieszy się coraz większą popularnością - 7 Dni na Mazowszu

Festiwal Jazzowy w Sochaczewie cieszy się coraz większą popularnością. Za nami koncert Wojciecha Karolaka, przed nami kolejne gwiazdy i tematy. Następny koncert odbędzie się 11 sierpnia o 19.00 na placu Kościuszki w Sochaczewie. Koncerty są współfinansowane ze środków urzędu marszałkowskiego

09.08.2019 09:27
Sztuka na zamówienie
Sztuka na zamówienie

#kulturawniedzielę Monika Boruta-Sałacińska, malarka , mama, instruktor Pracowni "Plastek" Sochaczewskiego Centrum Kultury, zapalona cyklistka, uczestniczka licznych konkursów plastycznych. Malowanie obrazów na zamówienie to wyzwanie? To zlecenie czy sztuka? Kto chce dziś mieć obraz na ścianie? Czy istnieje popyt na sztukę? O tym w rozmowie z Grażyną Bolimowską Gajdą

04.08.2019 13:47
Reklama
Reklama